شبیه‌خوانان آستارا زیارت اربعین را اجرا کردند

آستارا - ایرنا - صحنه‌های بازگشت کاروان حسین (ع) از شام به کربلا به مناسبت اربعین شهادت امام، توسط شبیه‌خوانان آستارا اجرا شد.

شبیه خوانی اربعین حسینی عصر جمعه با ایفای نقش هنرمندان و استقبال مردم در محوطه مساجد امام رضا (ع)، امام صادق (ع)، امام سجاد (ع) و قدس آستارا برگزار شد و اوج شور و تاثیر شبیه خوانی ها، تاثر خاندان اهل بیت (ع) با مشاهده دوباره کربلا بود که با هنرنمایی شبیه خوانان، باعث حزن و ماتم مردم سوگوار شد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا در خصوص این آئین ها گفت: کاروان امام حسین (ع) در روز اربعین به کربلا رسید و تمام مصیبت ها و خاطرات سوزناک کربلا برای حضرت زینب (س) و همراهانش تداعی شد.

حجت الاسلام حسینعلی رضا زاده بیان کرد: ارزش و اهمیت زیارت اربعین تا آنجاست که امام حسن عسگری (ع) آن را یکی از نشانه‌های پنج‌گانه مومنان می‌داند.

وی ادامه داد: زیارت حرم امام حسین (ع) در اربعین، از ارزش معنوی زیادی برخوردار است اما اگر طی مسافت مقدور نباشد، باید به خواندن زیارت اربعین و عاشورا اکتفا کنیم.

وی اظهار کرد: اگر مسیر زندگانی خود را بر اساس دستورات خداوند و با عشق به اولیای الهی تعیین کنیم، بدون شک رزق و روزی مادی و معنوی شامل حال ما می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۸۷ مسجد و حدود ۱۰۰ هیات مذهبی در غرب استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =