حریق تاغزارهای بُرخوار مهار شد

اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت استانداری اصفهان از مهار حریق تاغزارهای دست‌کاشت اراضی بیابانی اطراف کانال پساب شهرستان بُرخوار و میمه خبر داد.

منصور شیشه‌فروش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: : این حریق ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز و با تلاش پنج ساعته عوامل یگان حفاظت منابع‌ طبیعی و نیروهای امدادی و آتش‌ نشانی، مهار شد.

شهرستان بُرخوار و میمه در ۱۰ کیلومتری شمال شرق اصفهان قرار دارد.

وی دلیل وقوع این حادثه را عامل انسانی عنوان کرد و گفت: از ابتدای تابستان تاکنون ۸۱ حریق در بیش از ۳۲۰ هکتار از مراتع طبیعی و اراضی محیط زیست  استان به‌وقوع پیوسته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، تشکیل و تجهیز ۷۰ گروه امدادی، آموزش ساکنان و گردشگران و کنترل به‌موقع آتش سوزی‌ها را دلیل کاهش وقوع حریق در سال‌ جاری ذکر کرد.

استان اصفهان ۱۰.۷ میلیون هکتار  مساحت دارد که بیش از ۹۰ درصد آن معادل ۹.۸ میلیون هکتار را عرصه‌های طبیعی و ملی تشکیل می‌دهد و از این میزان حدود ۴۰۳ هزار هکتار جنگل معادل (۴ درصد)، ۶ میلیون هکتار مرتع معادل (۶۴ درصد) و سه میلیون هکتار بیابان معادل (۳۲ درصد) است.

حدود ۲ میلیون هکتار از اراضی مرتعی استان، مستعد آتش‌سوزی است که این مراتع با پوشش علوفه، بیشتر در شهرستان‌های غربی و جنوبی استان قرار دارند.

استقرار ۲۳۴ تیم امدادی در مسیرهای برگزاری آیین عزاداری اربعین 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان همچنین از استقرار ۲۳۴ تیم امدادی برای ارتقای ضریب ایمنی تردد در جاده‌ها و اماکن برگزاری آیین ویژه عزاداری اربعین در استان خبر داد.

وی اظهار داشت: این تیم ها متشکل از نیروهای پلیس راه، راهداری، هلال احمر، فوریت‌های پزشکی، امداد خودرو، عوامل شهرداری و آتش‌نشانی است.

شیشه‌فروش افزود: این تیم‌ها در جاده‌ها و پایگاه‌های امدادی شهری و جاده‌ای بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه‌های استان مستقر شدند.

 ۷۱۸ امامزاده در استان اصفهان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =