۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۴
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83522285
۰ نفر

برچسب‌ها

 آغاز رقابت ۵۴ تیم در لیگ شطرنج همدان

همدان- ایرنا- فصل جدید لیگ برتر شطرنج همدان از امروز /جمعه/ با رقابت ۵۴ تیم باشگاهی و دستجات این استان آغاز شد.

بیست و پنجمین دوره لیگ برتر شطرنج همدان با فرمت زمانی ۹۰ دقیقه به اضافه ۳۰ثانیه، در ۱۱ دور به روش سوئیسی و به داوری آقای مهدی سلیم به میزبانی خانه شطرنج شروع شد.

این رقابت ها با شرکت بیش از ۲۰۰ شطرنجباز تا ۲۹ آذرماه امسال ادامه می یابد.

 رئیس هیات شطرنج همدان در مراسم آغازین این مسابقات گفت: حضور ۵۴ تیم در این رقابت ها به نسبت دوره های گذشته بی نظیر بوده است.

امیرعرفان هاشمی افزود: استقبال تیم ها از این رقابت ها نشان می دهد که شطرنج از جایگاه بسیار مطلوبی در استان برخوردار است.

وی بیان کرد: شناسایی استعدادهای نخبه و ارتقا سطح کیفی رقابت شطرنجبازان از مهمترین اهداف در برگزاری این رقابت ها است.

هاشمی اظهار داشت: هیات شطرنج استان همدان در راستای ارتقای سطح کیفی شطرنج استان و ترغیب و تشویق ادارات، سازمان ها، کارخانجات و همچنین آمادگی بازیکنان، اقدام به برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی باشگاهی در قالب لیگ استانی کرده است.

وی یادآور شد: شطرنجبازان نخبه و دارای رتبه های برتر ملی و بین المللی در قالب این تیم ها در لیگ شطرنج همدان حضور دارند.

براساس تصمیم کمیته اجرایی مسابقات، به نفرات اول تا سوم میزهای شش گانه مدال و حکم قهرمانی اهدا و به نفر اول میزهای شش گانه نیز هرکدام یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اعطا می شود.

تمامی قوانین فیده و بخشنامه های فدراسیون شطرنج کشور در این رقابت ها اجرایی خواهد شد و هر تیم متشکل از ۶ بازیکن است که بر روی چهار میز اصلی و ۲ میز ذخیره به رقابت می پردازند.

در حاشیه مراسم آغازین این مسابقات ضمن قدردانی از خشایار پور مسلمی دبیر سابق هیات شطرنج همدان، "کوشان نامه ای" به عنوان دبیر جدید هیات شطرنج همدان معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =