برقراری نظم و حفظ امنیت زائران اولویت پلیس است

تهران-ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: اقدامات نیروهای مستقر در مرزهای چهارگانه برای روان سازی تردد و حفظ امنیت زائران تا پایان زمان بازگشت زائران ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی در جلسه توجیهی فرماندهان قرارگاه تاکتیکی محورها و ایستگاه های پلیس که با حضور فرماندهان قرارگاه‌های فعال در استان‌های هدف و در محل ستاد فرماندهی قرارگاه عملیاتی ابوذر پلیس پیشگیری ناجا برگزار شد، گفت: به منظور ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، از تمام توان و ظرفیت‌های پلیس و سرمایه‌های اجتماعی استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: با نزدیک شدن به اربعین حسینی و تشرف آخرین زائران به نجف و کربلا، همکاران من در پلیس پیشگیری بی صبرانه، منتظر بازگشت زائران و ارائه خدمات به آنان هستند.

فرمانده قرارگاه ابوذر اربعین حسینی ادامه داد: خیل عظیمی از زائران حسینی تا به امروز از مرزهای چهارگانه به سمت نجف و کربلا و حضور در کنگره عظیم اربعین رهسپار شده‌اند و آن دسته از زائرانی که بنا به مصلحت، سفر خود را کوتاه کرده‌اند در کمال صحت و امنیت درحال بازگشت به میهن و عزیمت به سمت شهرهای خود هستند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، زائران اربعین حسینی را که در حال بازگشت به ایران هستند به رعایت هشدارهای پیشگیرانه توصیه کرد و افزود: از زائران عزیز خواهشمندیم مثل سال‌های گذشته، تا آخرین لحظه از سفر معنوی خود نهایت همکاری را با خدمتگزاران خود در نیروی انتظامی داشته تا ان شاء الله سفری ایمن و سرشار از معنویت و در کمال برنامه‌ریزی و امنیت را داشته باشند.

وی با اشاره به مهندسی طرح‌های پلیس پیشگیری برای مدیریت موج بازگشت زائران، ایجاد امنیت در طول مسیر برگشت زائران و برقراری نظم و انضباط و حفظ امنیت زائران را از اولویت‌های پلیس پیشگیری عنوان و گفت: با آمادگی کامل و توان خدمت‌رسانی مضاعف، از هر گونه بی نظمی و تهدید احتمالی که حرکت زائران به میهن اسلامی را با کندی مواجه کند، جلوگیری می‌کنیم.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: با توجه به حجم گسترده زائران، نیروهای این پلیس می‌بایست با افزایش آستانه صبر و تحمل و همچنین با برخوردی مناسب و در شان آنها خدمت‌رسانی کنند.

سردار شرفی ادامه داد: اقدامات نیروهای مستقر در مرزهای چهارگانه برای روان سازی تردد و حفظ امنیت زائران تا پایان زمان بازگشت زائران ادامه خواهد داشت. اما آنچه برای ما مهم و ضروری است، حضور موثر پلیس و پاسخگو بودن به مسائل و مشکلات احتمالی زائران اربعین است.

وی از میزبانی مطلوب مردم استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه و دیگر استان‌های میزبان زائران حسینی تشکر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =