۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۷
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83522197
۰ نفر

برچسب‌ها

همایش "تبلور شهادت در ادبیات و هنر جمهوری آذربایجان " برگزار شد

  باکو – ایرنا – به مناسبت فرارسیدن  اربعین حسینی همایش "  تبلور شهادت در ادبیات و هنر جمهوری آذربایجان " روز جمعه  در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد .

  در این همایش برگزار شده  توسط انجمن   نویسندگان " قلم " جمهوری آذربایجان، جمعی از نمایندگان محافل اجتماعی ، فرهنگی ، مذهبی و هنری این  کشور حضور داشتند .

   در این نشست نقش واقعه کربلا در حفظ ارزش های دین مبین اسلام ، انعکاس شجاعت و شهادت امام حسین ( ع) و یاران وفادار آن حضرت در  ادبیات و هنر دوره های مختلف جمهوری آذربایجان ، اهمیت مرثیه سرایی و نوحه سرایی در زنده ماندن این رویداد تاریخی در اذهان مردم مورد بحث و  بررسی قرار گرفت .

" گلاره مونیس " نویسنده جمهوری آذربایجان طی سخنانی در این  همایش با اشاره به این که عشق مردم جمهوری آذربایجان به امام حسین ( ع ) و  یاران  وفادار آن حضرت بی نهایت است، گفت:  بسیاری از شاعران و نویسندگان آذربایجانی حادثه کربلا را از ابعاد مختلف به نظم  کشیدند.

 وی افزود:  توجه به مکتب شهادت و احترام به شهدا نیز در شعر و هنر جمهوری آذربایجان از اهمیت خاصی برخوردار می باشد .

 "القار ابراهیم اوغلی " رییس مرکز دفاع از آزادی اعتقادات دینی جمهوری آذربایجان نیز گفت : نقش شاعران و نویسندگان در ترویج مکتب امام حسین ( ع ) بی نظیر است .

  وی افزود: شرح حال مکتب عشق به  زبان شعر و هنر تاثیر گذارتر می باشد و ما مفتخریم که پایه ادبیات و شعر جمهوری آذربایجان مرثیه های سوزناک شهدای کربلا است .

   همچنین تنی چند از شاعران و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت اشعار خود را در باره  واقعه کربلا را قرائت کردند که مورد توجه حاضران قرار گرفت .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =