ایران حرف‌های جدیدی در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی دارد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به ابراز علاقه کشورهای مختلف منطقه به همکاری و سرمایه گذاری مشترک با ایران گفت: ایران حرفهای جدیدی در زمینه دارو تجهیزات پزشکی دارد و می‌تواند در حوزه خلیج فارس و مدیترانه شرقی ایفای نقش کند.

به گزارش وزارت بهداشت، محمدرضا شانه ساز روز جمعه با اشاره به برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی و همکاری بین المللی با کشورهای منطقه افزود: سرمایه گذاری برای تولید دارو در درجه اول در کشور خودمان و در درجه بعدی در کشورهای دیگر باعث می‌شود تمام کشورهای منطقه از وابستگی دارویی به کشورهای چندملیتی رهایی پیدا کنند.

وی ادامه داد: ایران در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی حرف‌های جدیدی برای کشورهای منطقه دارد و می‌تواند در حوزه خلیج فارس و امرو (مدیترانه شرقی) ایفای نقش کند.

شانه ساز افزود: کشورهای مختلف منطقه علاقه زیادی برای کار مشترک با ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی دارند و تمام وزرای بهداشت و معاونان آنها در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی به نوعی به بحث تولید مشترک دارو و تجهیزات پزشکی، خرید و یا انتقال دانش فنی از ایران اشاره داشتند.
به گفته معاون وزیر بهداشت، برخی از کشورها به دلیل نیاز به اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی و برخی دیگر به دلیل توان سرمایه گذاری مشتاق هستند که با ما همکاری کنند.

وی ادامه داد: شرکت‌ها و کمپانی‌های ما ایده‌های بسیاری دارند اما نیازمند نقدینگی هستند و اگر بتوانیم رابطه مستمری با این کشورها برقرار و اعتماد آنها را جلب کنیم، می‌توانیم هم با سرمایه‌گذاری‌های داخلی و هم سرمایه‌گذاری خارجی کارهای مشترکی انجام دهیم. بر این اساس تمام کشورهای منطقه می‌توانند از وابستگی دارویی به کشورهای چند ملیتی رهایی پیدا کنند و هم اینکه بازار اشتغال و تولید ثروت در منطقه برای نخبگان ما و افرادی که صاحب دانش و فن هستند فراهم می‌شود.

 رئیس سازمان غذا و دارو  اظهارداشت: نشست‌های اجلاس سران کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی منطقه مدیترانه شرقی در جهت آشنایی کشورها با توانمندی‌های ما و جنبه اعتماد آنها بسیار مفید بود.

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی عصر دیروز (پنجشنبه) در تهران به کار خود پایان داد. اجلاس بعدی سال آینده در مصر برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =