۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۰
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83522159
۰ نفر

برچسب‌ها

محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- خطیبان نماز جمعه این هفته شهرهای استان بوشهر تقدیر از حرکت سپاه در دستگیری سرشبکه آمد نیوز، حمایت صنایع از ورزش، توسعه ورزش قهرمانی، تاکید بر ضرورت نظارت استصوابی شورای نگهبان و تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی اربعین را مورد اشاره قرار دادند.

بوشهر

بوشهر-ایرنا- امام جمعه موقت بوشهر گفت: دستگیری سرشبکه‌ های فاسد کانال های دشمن در فضای مجازی مانند "آمد نیوز" ضربه مهلک سپاه به طرح نفوذ دشمنان در ساختارهای جمهوری اسلامی است.

حجت‌الاسلام رضا خدری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: سپاه با این اقدام قدرت اطلاعاتی و نرم پیشرفته و مدرن خود در مقابل سیستم‌ها و شبکه‌های پیشرفته اطلاعاتی را ثابت و دست برتری خود را مقابل آنها نشان داد.

وی بیان کرد: اقدام سپاه در ساقط کردن پهباد فوق پیشرفته آمریکا، خنثی سازی طرح ترور سردار سلیمانی و در کنار آن دستگیری سرشبکه آمد نیوز  ضربه مهلکی بر پروژه نفوذ در نظام به شمار می‌رود.

خدری ادامه داد: دشمن با تمام سپرهای فیزیکی و غیر فیزیکی و  ایجاد گروه‌های فاسد مجازی همواره در صدد ایجاد جنگ ادراکی و احساسی در بین ملت ایران بود اما سپاه با شاهکار اطلاعاتی خود دست آنها را رو کرد.

وی افزود: مهم‌تر از این اقدام اطلاعاتی پیشرفته، عناصر خودفروخته ای است که در داخل و در خارج کشور با شبکه‌های مجازی معاند همکاری داشتند در این ارتباط ضرورت دارد دستگاه‌های ذیربط، عوامل مرتبط با پروژه نفوذ را هرچه سریعتر شناسایی و این شبکه‌ها را به‌طور کامل منهدم کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی افزود: راهپیمایی اربعین زمینه‌ساز ایجاد  امت واحده اسلامی در راستای ظهور امام زمان (عج) است.

خدری بیان کرد: امسال با وجود توطئه‌های دشمن در ناآرام کردن عراق اما جمعیت زائران حسینی نه تنها کاهش پیدا نکرد بلکه دو تا سه برابر نیز افزایش پیدا کرد.

وی گفت: براساس بیانیه گام دوم انقلاب سپردن مسولیت‌ها به جوانان از ضرورت‌هایی است که بارها از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است.

دشتستان

بوشهر-ایرنا- امام جمعه برازجان گفت:حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزر گترین وسیله برای معرفی شیعه و نهضت حسینی به جهانیان است.

حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های امروز نمازجمعه برازجان افزود: راهپمیایی اربعین زمینه‌ای برای عینیت یافتن فرهنگ عاشورایی یعنی عزت،کرامت، ایثار، ظلم ستیزی، استکبار ستیزی و شهادت طلبی در مقابل دشمنان اسلام و تفکر تکفیری است. 
 مصلح از اطلاعات سپاه به خاطر دستگیری عنصر و مزدور جاسوس سرشبکه سایت و کانال آمد نیوز تقدیر کرد و گفت: این اقدام انقلابی درس عبرتی برای همه عوامل ضد انقلاب و نفوذی دشمن باشد و بدانند سرانجام خیانت به خون شهدا ذلت، خواری و رسوایی است.
وی ضمن تقدیر از وزیر صنعت و معدن و تجارت برضرورت حمایت از بخش‌های تولیدی شهرک صنعتی برازجان تاکید کرد.

مصلح اضافه کرد: تعدادی از شرکت‌های تولیدی شهرستان دشتستان به‌دلیل مشکلات مالی و نبود حمایت جدی ورشکست کرده و تعطیل شدند انتظار می‌رود دولت از بخش‌های تولیدی باقی مانده حمایت جدی کند.

گناوه

گناوه - ایرنا - امام جمعه گناوه گفت: اربعین اجتماعی بی بدیل و بی نظیر در تاریخ بشریت است و باید نهایت استفاده از این ظرفیت والا شود.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر گناوه افزود: استفاده از  ظرفیت سیاسی و اجتماعی اربعین  می‌تواند یک تمدن نوین اسلامی را ایجاد و به‌همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: فرهنگ عاشورا، اربعین و پیاده‌روی این روز بزرگ را با چشم‌انداز یک تمدن نوین را باید به‌عنوان یک نسخه شفابخش برای برطرف کردن بحران‌های بشری ارایه داد.

وی اظهار کرد: خنثی شدن تبلیغات دشمن نسبت به تفکر شیعیان و توسعه فرهنگ اصیل اسلامی از دیگر ظرفیت‌های اربعین است که باید به آن پرداخت.

امام جمعه گناوه افزود: اگرچه زوایا و ابعاد اربعین و پیاده‌روی این روز عظیم را با هیچ رسانه‌ای نمی‌توان منعکس کرد اما باید به نحو شایسته از آن استفاده کرد.

وی بیان کرد:در مناسک حج تنها مسلمانان جهان حضور پیدا می‌کنند اما در اربعین همه ادیان، مذاهب و نژادها حضور دارند و این نشانگر بی بدیل و بی نظیربودن این مناسبت است.

رکنی حسینی با تقدیر از شاهکار عملیاتی و پیچیده سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دستگیری سرکرده و سرشبکه کانال آمد نیوز گفت:  این اقدام بزرگ تمام سازمان‌های اطلاعاتی را متعجب کرد .

وی به سفر نخست وزیر پاکستان به ایران و عربستان اشاره کرد و افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمود سران عربستان برای مذاکره با ایران از خود اراده‌ای ندارند.

امام جمعه گناوه خاطرنشان کرد: حمله به نفتکش ایرانی نشانه دیگری از واماندگی استکبار و شکست‌های پیاپی از محور مقاومت است و نیروهای مسلح ایران پاسخ قاطع و کوبنده‌ای در زمان مناسب به تعرض کنندگان به نفتکش ایران خواهند داد.

دیر

بوشهر- ایرنا- امام جمعه دیر گفت:اربعین ، روز تحقق وعده الهی و نماد پیروزی حق بر باطل است و از این روز باید درس بگیریم که در برابر زورگویی های دشمن کوتاه نیاییم.

حجت الاسلام سید علی حسینی در آئین نماز جمعه این هفته شهر دیر در رابطه با روز تربیت بدنی و ورزش گفت: ورزش عامل مهمی برای سلامتی انسان است دراین راستا توسعه و تقویت ورزش همگانی و قهرمانی ضروری است.

وی با اشاره به روز صادرات افزود: با توجه به تحریم‌ها تولید کنندگان با تولید کالای باکیفیت و بازاریابی مناسب در خارج از کشور باید به این امر بپردازند.

حسینی در رابطه با نظارت شورای نگهبان اظهارداشت: نظارت شورای نگهبان طبق قانون اساسی استصوابی و موثر است.

کنگان

بوشهر – ایرنا – امام جمعه کنگان استان بوشهر گفت: شرکتهای مستقر در منطقه جنوب از ورزش این شهرستان حمایت کنند.

حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهرافزود: همانگونه که تیم ورزشی شهرهای مختلف صنعتی کشور مشمول حمایت صنعت هستند ورزشکاران این شهرستان نیز خواستار حمایت صنعت از ورزش در این خطه هستند.

وی اضافه کرد: راهپیمایی بی نظیر اربعین حسینی معرفی کننده فرهنگ عاشورا و همدلی بین شیعه و سنی است.

محمودی تاکید کرد: نتیجه زیر سوال بردن و رد نظارت استصوابی شورای نگهبان اشغال مناصب حساس حکومتی از سوی برخی نفوذی‌هاست.

محمودی به موفقیت و اقتدار اطلاعاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دستگیری سر شبکه سایت و کانال آمد نیوز اظهارکرد: دستگاه قضایی با قوت، سرعت و دقت این مفسد بزرگ و همکاران و همراهانش را به سزای اعمالشان برساند.

امام جمعه کنگان موضوع حمله به نفتکش ایرانی اشاره آن را نشانه ای از درماندگی استکبار دانست و اظهار کرد: ایران اسلامی در مناسب‌ترین زمان ممکن بهترین، قاطع‌ترین و کوبنده‌ترین پاسخ را به متجاوزان می‌دهد.

اهرم

بوشهر- ایرنا- امام جمعه موقت اهرم گفت: ترس امروز دشمن از نظام جمهوری اسلامی ایران تنها به دلیل  صنایع  خاص موشکی نیست بلکه ترس واقعی آنها از جوانان مومن، فداکار  و پرانگیزه است که این مهم‌ترین عامل در بازدارندگی دشمنان است.

حجت‌الاسلام رضا جمالی در خطبه‌های نمازجمعه اهرم افزود: اگر امروز قدرت نداشته باشیم و نتوانیم در برابر ظلم و ستم استکبار ایستادگی کنیم به‌طورر قطع در آینده هم حرفی برای گفتم نخواهیم داشت.

وی یادآورشد: امروز مساله تولید، ابداع و اختراع نیاز جامعه است و براساس بیانیه گام دوم انقلاب باید در این بخش به توان جوانان اعتماد کرد.

امام جمعه موقت اهرم یاد آورشد: اگر بخواهیم انقلاب اسلامی  را به جایگاه حقیقی و واقعی خود برسانیم باید به جوانان جهادی  و انقلابی اعتماد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =