آمریکا به دنبال جلوگیری از برگزاری پیاده‌روی اربعین در عراق بود

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به حضور چشمگیر مردم در پیاده روی اربعین اعلام کرد: آمریکا با ایجاد تنش در عراق به دنبال این بود که پیاده‌روی اربعین در این کشور برگزار نشود.

حجت الاسلام محمد علی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی(ره) این شهر با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی تاکید کرد:اربعین حسینی حماسه بزرگی است که باعث هراس دشمنان اسلام شده است و یکی از برکات قیام امام حسین(ع) است.

به گفته وی، خداوند عنایت بزرگی برای جهان اسلام نهاده است که این عنایت،همان اربعین است و این عنایت برای مستضعفان جهان است و سال به سال حضور مردم بیش از گذشته می شود.

وی گفت: اعتراضات مردمی در عراق از سوی دشمنان به انحراف کشیده شد تا آمریکابر عراق فشار بیاورد تا  رابطه خود را با ایران قطع کند ولی عراق زیر بار نرفت و آمریکا از عراق مایوس شد و عراق در حال الگوبرداری از ایران است که مانند ایران بشود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اعلام کرد: آمریکا به دنبال این بود که اربعین برگزار نشود ولی مانند تمامی ناکامیهای آمریکا، این بار نیز تیر آمریکا به سنگ خورد و مردم عراق از آمریکا اعلام بیزاری کرد.

وی گفت: بصیرت مردم عراق در خصوص دشمنی آمریکا با این کشور روز به روز افزایش یافته است و عراقها بهترین شکل از زائران اربعین میزبانی کردند و زائران امسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیشتر از سال گذشته شد.

نکونام بیان کرد : دهها شیعه و سنی از سوی دشمنان که برای وحدت تلاش میکردند، ترور شدند و به شهادت رسیدند و جنایت دشمن هر چه بیشتر شد  وحدت بیش از گذشته شد.

وی به سالروز شهادت مصطفی خمینی فرزند امام راحل  ارشاه کرد و گفت: این مردم عارف ، برای قیام علیه طاغوت پهلوی تلاش کرد و بر گردن انقلاب و مقاومت حق دارد.

نکونام با بیان روایت و آیات قران تاکید کرد:قرآن می خواهد انسان به این باور برسد که هیچ گاه نباید از یاد پروردگار غافل بود و خدا بصیر و خبیر است و انسان مدام در محضر خداوند است.

به گزارش ایرنا، امسال  بیش از ۲۷هزار نفر از مردم این استان در پیادهروی اربعین از نجف تا کربلا شرکت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =