سعودی‌ها سیاست‌های جنگ طلبانه را کنار بگذارند

قم ـ ایرنا ـ امام‌جمعه قم گفت: سعودی‌ها برای حل مشکلاتشان باید سیاست‌های جنگ طلبانه و حمایت از تروریست‌ها را کنار گذاشته و با کشور قدرتمندی مثل ایران مذاکره کنند.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم با اشاره به تلاش سعودی‌ها برای پایان دادن به جنگ بی‌حاصل یمن، خاطرنشان کرد: حکام آل سعود از زمان روی کار آمدن به دنبال فتح سرزمینی در حوزه خلیج‌فارس بودند و تجاوز خود را از کشور محروم یمن آغاز کردند، اما امروز پس از جنایات بسیار در منطقه مفتضحانه شکست‌خورده‌اند.

وی افزود: آل سعود برای رسیدن به اهداف خود به آمریکایی‌ها دل‌بسته بودند، اما آمریکایی‌ها جز به دلارهای نفتی سعودی‌ها و منافع نامشروع خود در منطقه فکر نمی‌کردند و در برابر خوش‌رقصی سعودی‌ها، آن‌ها را گاو شیرده نامیدند و امروز خودشان با صرف هزینه‌های سرسام‌آور، در باتلاق منطقه گیر افتاده‌اند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) آخرین گزینه سعودی‌ها را دست به دامان شدن به جمهوری اسلامی ایران و میانجی‌گری نخست‌وزیر پاکستان دانست و گفت: کشورمان هیچ‌گاه از در جنگ وارد نشده و به دنبال صلح و دوستی به‌ویژه با کشورهای اسلامی بوده است، اما هر کشوری که به دشمنی با ایران پرداخته، بلافاصله پشیمان شده و شکست‌خورده است.

وی همچنین با اشاره به دستگیری «روح‌الله زم» توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این شخص به‌شدت تحت حمایت مستکبران غربی بود و دستگیری وی طی عملیات پیچیده، در تداوم شکست‌های پیاپی آمریکا از ملت غیور ایران اسلامی است.

سعیدی خاطرنشان کرد: «آمدنیوز» به دنبال اتهام زنی، شایعه‌پراکنی، دعوت به آشوب و خرابکاری در کشورمان بوده و در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران تا جایی پیش رفت که به‌طور علنی به آشوب گران آموزش خرابکاری می‌داد.

وی بابیان اینکه همه می‌دانند دشمنان اسلام و انقلاب «زم» ها و «آمدنیوز» های بسیاری را برای مقابله با نظام اسلامی در دستور کار دارند، تصریح کرد: امروز باید سواد رسانه‌ای مردم را ارتقاء دهیم تا آگاهی مردم نسبت به چنین افراد خودفروخته‌ای افزایش یابد.

خطیب جمعه قم بابیان اینکه با دستگیری این شخص، باید منتظر رو شدن مهره‌های داخلی و همکاران این شبکه باشیم، گفت: روشن شدن این مسائل از دستگیری این شخص نیز مهم‌تر است و این موضوع نباید قربانی زد و بندهای سیاسی شده و بایگانی شود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه هفته جاری در بیانیه‌ای از دستگیری روح‌الله زم سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب «آمدنیوز» در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد.

وی در ادامه افزود: امروز دستگاه قضایی کشورمان باید با مزدوران وطن‌فروش و حامیان داخلی آن‌ها به‌گونه‌ای برخورد کند تا دیگرکسی هوس خیانت به کشور را نداشته باشد و این مساله باید موردتوجه قرار بگیرد.

سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن روز اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، خاطرنشان کرد: روز اربعین دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و پدیده‌ای الهی است که انقلاب محمدی(ص) را به انقلاب جهانی حضرت ولیعصر(عج) متصل می‌سازد.

وی اربعین را نماد اقتدار و عظمت مکتب اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) دانست و گفت: اربعین ظرفیت عظیم جامعه اسلامی را به رخ جهانیان کشیده و در آموزه‌های دینی، زیارت اربعین دارای اهمیت بسیاری است که به‌عنوان یکی از نشانه‌های ایمان، باید موردتوجه قرار بگیرد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در پایان با اشاره به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) گفت: ملت غیور ایران اسلامی «حسینی» است و بر اساس آموزه‌های مکتب عاشورا، امروز در برابر جبهه کفر و استکبار قیام کرده است و بر اساس وعده‌های الهی به نصرت و پیروزی خواهد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =