اربعین یکی از بزرگترین حرکت‌های ارزشی مسلمانان است

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: اربعین حسینی (ع) به عنوان یکی از زیباترین جلوه‌های تشکیل امت واحد اسلامی و بستری مناسبی برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) امروز تبدیل به یکی از بزرگترین حرکت‌های پاک، عظیم و ارزشی مسلمانان شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در نماز جمعه این هفته در مصلی امام علی (ع) شهر کرمان افزود: همایش بزرگ اربعین در دنیا نظیر ندارد و جریانی توانمند و پویا است که وحدت و همدلی امت اسلامی و امت آزاده جهان را به تصویر کشانده است.

وی اظهار داشت: همایش بزرگ اربعین به دنیا ثابت می کند که اگر حسین (ع) و یارانش در کربلا مظلومانه شهید شدند امروز این اتفاق تبدیل به کانونی شده که از اقصی نقاط جهان مسلمانان و دوستداران آن حضرت را دور هم جمع می کند.

وی راهپیمایی عظیم اربعین را علامتی برای آشتی و سازش نکردن با ظلم، ستم، فریب و پیشنهادهای رنگارنگ دشمن عنوان و تصریح کرد: راه مذاکره بسته شده و زمان عبور از مذاکره گذشته و توبه استکبار باید گفتمان غالب سیاسیون در صحنه های مختلف باشد.

امام جمعه کرمان با اشاره به رشادت، جسارت و هوشمندی بالای جوانان انقلابی اطلاعات سپاه که توانستند با هوشمندی هر چه تمام تر روح الله زم، سرشبکه سایت و کانال ضد انقلاب آمدنیوز را شناسایی کنند گفت: افراد ضدانقلاب و هر کس که دستش را به بیگانگان بدهد در امنیت این مرز و بوم دخیل نیست و هر لحظه ممکن است عزیزان و جوانان رشید انقلاب سراغ او بروند و با وی برخورد لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: این فرد در یک عملیات پیچیده و حیرت انگیز با آنکه سرویس های اطلاعاتی قوی دنیا از وی مراقبت می کردند، شکار شد و امیدوارم با پیشرفت این پرونده همفکران و همراهان این فرد منحرف و کسانی که سال ها به کشور خیانت کرده اند، شناسایی و مجازات شوند.

امام جمعه کرمان در ادامه با بیان اینکه دشمن با تمام توان و زور خود به میدان آمده تا ما را شکست دهد گفت: در این شرایط نباید کشور دچار دوقطبی شود و جای تعجب است که برخی در مسئولیت های بالای جمهوری اسلامی ایران که تحت سایه آیات و روایات است حرف هایی را می زنند که جامعه امروز را دچار شک و تردید می کند و این در حالی است که باید در خط رهبری معظم و فرهیخته انقلاب اسلامی از نظام اسلامی حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه در یک قدمی پیروزی قرار گرفته ایم و وقت آن رسیده که فتنه ها را خاموش و کور کنیم و جلوی انحرافات را بگیریم تصریح کرد: امروز تهدیدها در مقابل جمهوری اسلامی ایران مفهومی ندارد و کشور با همدلی و وحدت باید پیروزی خود را جشن بگیرد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با توجه به حادثه کشتی نفتکش گفت: این کشتی را را با دزدی می گیرند نه با شجاعت و در یک حرکت کور و طراحی شده که به دزدی شباهت دارد به کشتی حمله می کنند.

وی ادامه داد: دشمن اول باید بداند اگر قرار است این آبراه ناامن شود برای همه ناامن خواهد شد و دوم اینکه افرادی که به کشتی حمله کرده اند شناسایی و مجازات خواهند شد و جمهوری اسلامی ایران این را نشان داده است.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) تلاش خود را به این معطوف داشت که در جامعه الگوسازی و انسان های شایسته و وارسته را به مردم معرفی کند گفت:  تلاش دیگر پیامبر در راستای این بود که در مسئولیت ها و حاکمیت ها انسان هایی قرار بگیرند که متناسب با مسئولیتشان لیاقت و شایستگی داشته باشند.

علیدادی سلیمانی با اشاره به جلوه های متعدد هواپرستی گفت: در نگاه قرآن کریم و گاهی اوقات در مقابل شعب پیغمبر و گاهی اوقات در مقابل نوح و گاهی در برابر صالح و انبیای دیگر جلوه های این امر دیده می شود و در روایات داریم که اصلا دین داری با هواپرستی قابل تجمیع نیست و نمی شود کسی هم دین دار و هم هواپرست باشد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در ادامه تاکید کرد: افراد باید توطئه و فتنه های رنگارنگ و انحرافات پیچیده زمان خود را خوب بشناسند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =