برگزاری مراسم اربعین حسینی در ۵۰۰ امام زاده گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: مراسم ویژه اربعین حسینی در ۵۰۰ امام زاده و بقعه متبرکه استان برگزار می شود.

حجت الاسلام ستار علیزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراسم های ویژه اربعین حسینی از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، همزمان با سراسر کشور در امام زادگان و بقاع متبرکه استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مراسم ویژه اربعین حسینی در قالب بصیرت عاشورایی برگزار می شود، اظهار داشت: این مراسم در روز و شب اربعین در ۵۰۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار می شود که برجسته ترین برنامه طرح بصیرت عاشورایی در صبح روز اربعین، قرائت زیارت اربعین در ۲۸۰ بقعه متبرکه استان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خاطر نشان کرد: برگزاری مراسم عزاداری، سخنرانی، اطعام، ایستگاه های صلواتی از دیگر مراسم بقاع متبرکه و امام زادگان استان در روز و شب اربعین حسینی است.

وی با بیان این که سوگواره بصیرت عاشورایی از دهم شهریور ماه آغاز شده و تا هفتم آبان در ۵۰۰ بقعه متبرکه گیلان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: ۱۵ بقعه سطح یک، ۳۶ بقعه سطح دو و ۴۴۹ بقعه متبرکه در سطح سه هستند.

وی با اشاره به برپایی خیمه های معرفت  در ۱۵ بقعه سطح یک مجری سوگواره بصیرت عاشورایی در گیلان اضافه کرد: ۱۹۲ مبلغ و روحانی بومی در برگزاری بصیرت عاشورایی در این استان مشارکت دارند.

علیزاده بیان داشت: سه هزار نفر از اعضای هیئت امنا، اعضای مراکز فرهنگی و قرآنی و خادمان افتخاری بقاع متبرکه مجری خدمت رسانی به زائران و برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در قالب طرح بصیرت عاشورایی فعال هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به فضیلت زیارت اربعین در روایات اظهار داشت: از عموم مردم گیلان دعوت می شود تا با حضور در مراسم بقاع متبرکه بر شور و حرارت عزاداری حسینی بیفزایند.

استان گیلان دارای افزون بر ۹۴۰ بقعه متبرکه است.

امروز (شنبه) اربعین حسینی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =