عظمت راهپیمایی اربعین موجب شگفتی جهانیان شده است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: عظمت راهپیمایی اربعین با ویژگی‌هایی چون وحدت قلوب و محوریت ولایت در سالیان اخیر موجب شگفتی جهانیان شده است.

آیت الله سیداحمد علم الهدی روز جمعه در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: ظهور امام زمان(عج) در راهپیمایی اربعین تجلی یافته و مشاهده می شود و علت آن هم این است که در این راهپیمایی اتفاق دل‌ها و محور بودن امام حسین(ع) در دل همه زائران و نیز وفاکردن زائران بر عهد ولایت خود با ایشان موجب می شود دیدار حضرت بقیه الله به تاخیر نیفتد.

وی ادامه داد: اگر شیعیان در تمامی عمر خود همین وحدت قلوب بر محوریت ولایت را حفظ کنند و تداوم ببخشند زمان دیدار با آن حضرت نزدیک تر می شود.

امام جمعه مشهد گفت: زائران اربعین بدانند همه مشکلات و سختی هایی که در این سفر زیارتی تحمل می کنند از آنچه در کربلا بر امام حسین(ع) و یارانش و پس از آن بر زینب کبری(س) و خاندان امام حسین (ع) گذشت به مراتب کمتر است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به مضمون سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اربعین امسال نشانه اراده الهی بر نصرت اسلامی است افزود: این بدان معنی است که خداوند بود که مردم را به این مسیر هدایت کرد و چنین جمعیتی را در این مراسم قرار داد تا اسلام توسعه یابد و دین، جهانی شود و دین، جهانی نمی شود مگر آنکه امام زمان (ع) ظهور کند و اراده خداوند بر فرج آن امام همام قطعی است.

وی ادامه داد: در جریان های اخیر منطقه نیز تاثیر قطعی امداد غیبی مشهود است به طور مثال در جریان دستگیری سر شبکه اطلاعات و اخبار رسانه ای ضد انقلاب توسط سپاه پاسداران با همه صیانت و حفاظت جریانات رسانه ای دشمن و دستگاه جاسوسی فرانسه، نیروهای سپاه پاسداران موفق به دستگیری این فرد شدند.

امام جمعه مشهد گفت: این کار خداست که فردی که به این شکل و اندازه تحت محافظت است به یک مرتبه وارد منطقه قدرت ایران شود و با توجه به اینکه در حال حاضر کل منطقه، تحت نفوذ و قدرت ایران قرار دارد ماموران سپاه موفق به دستگیری این فرد همانند یک موش مرده شدند.

علم الهدی افزود: وقتی خداوند نابودی دشمنان را بخواهد اراده می کند تا آنها با دست خود کاری انجام دهند که منجر به نابودیشان شود مثلا آمریکاییها و مزدورانشان با راه اندازی جنگ های نیابتی به دنبال جنگ افروزی در سوریه بودند اما دلاورمردان سپاه، ارتش، مدافعان حرم و نیروهای وطن دوست سوری با مبارزه، توطئه دشمنان را بر هم زدند.

وی ادامه داد: چنین رخدادهایی از برکات اربعین امام حسین(ع) است و  فریادهای یا حسین(ع) شیعیان در جاده نجف به کربلا به بار نشست و شاهد چنین اتفاقات و جریانات خوبی که از شکست دشمن نشان دارد هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =