امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: کسب مال حلال همچون نماز واجب است

زاهدان- ایرنا- امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر گفت: کسب مال حلال همچون نماز بر هر مسلمانی واجب است و هیچ روزیی حلال‌تر از خوردن دست رنج انسان نیست.

مولوی عبدالصمد کریم‌زایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهل سنت ایرانشهر با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه اظهار داشت: خداوند انسان را در کسب روزی و به دست آوردن متاع زندگی آزاد گذاشته، اما هرگز اجازه نداده که او در این راه، مسیری را پیش گیرد که اخلاق را فاسد گرداند و او را در معرض سقوط قرار دهد یا موجب فساد در جامعه شود.

وی با بیان اینکه کسب درآمد حلال، بر هر مسلمانی واجب است افزود: تلاش در جهت کسب روزی حلال چنان حائز اهمیت است که حضرت محمد (ص) فرمودند: اگر کسی با دستش کار کند و روزی بخورد، در روز قیامت در زمره و گروه انبیا و صدیقین است و خدا ثواب انبیا را به او می دهد.

امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر گفت: هر مالی که انسان از راه نامشروع و حرام کسب کند، علاوه بر اینکه معصیت پروردگار را نموده و دارای عقوبت های اخروی است، در دنیا نیز موجب گرفتاری های جبران ناپذیر خواهد شد.

مولوی کریم زایی گفت: کسانی که مال از راه رشوه، گرانفروشی، احتکار و ربا به دست می‌آورند بدانند که این مال حرام است و فرزندانی که تربیت کنند ناباب و خلاف کار خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =