بیش از ۱۴ هزار تن گوجه‌فرنگی در کردستان خریداری شد 

سنندج - ایرنا - مدیر تعاون روستایی کردستان گفت:‌ ۱۴ هزار و  ۲۰۰ تن از محصول گوجه‌فرنگی بهره‌برداران در این استان توسط مراکز خرید وابسته به صورت حمایتی خریداری شد. 

پیمان اسکندری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان گوجه‌فرنگی در راستای حمایت از تولیدکنندگان استان از سوی اتحادیه تعاونی های روستائی استان از طریق ۲ کارخانه رب گوجه‌فرنگی استان‌های کردستام خریداری شده است.
 وی اضافه کرد: طرح حمایتی خرید گوجه‌فرنگی مازاد بر نیاز مصرف بازار استان بصورت فله‌ای از قرار هر کیلو گرم ۱۰ هزار ریال از گوجه‌فرنگی کاران شهرستان‌های کامیاران و دهگلان خریداری و فرآوری می‌شود.
مدیر تعاون روستایی کردستان افزود: خرید حمایتی به علت کاهش قیمت گوجه فرنگی و برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان،  از بین رفتن انگیزه کشت و تولید این محصول از سوی تعاون روستایی انجام می‌شود.
وی افزود: سازمان تعاون روستایی کردستان این طرح را با همکاری کارخانه رب گوجه‌فرنگی خرمدشت کردستان و روژین تاک کرمانشاه انجام می‌دهد و بهره برداران می توانند تا اطلاع ثانوی محصول خود را درب این کارخانه‌ها تحویل دهند.
طبق اعلام سازمان جهاد کشاورزی امسال یک هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کردستان زیر کشت محصول گوجه فرنگی رفته و ‌ پیش بینی می‌شود با میانگین برداشت ۶۶ تُنی در هر هکتار بهره برداران حدود ۱۲۰ هزار تُن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =