۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83522028
۱ نفر

برچسب‌ها

پوست انداختن مخاطب را با خودش مواجه می‌کند

تهران- ایرنا- نویسنده، طراح و کارگردان پرفورمنس «پوست انداختن»، گفت: این نمایش مخاطب را با خودش مواجه می‌کند و فرصتی برای خودشناسی است.

مهدی گلناری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره اهمیت اجرای پرفورمنس «پوست انداختن»، اظهار داشت: «پوست انداختن» فرصتی برای ملاقات و گفت‌وگو با خود است و از مخاطب می‌خواهد فردی که همیشه دوست داشته با او صحبت کند و امکانش وجود ندارد را روی بوم نقاشی‌ای که در هیبت یک انسان، داخل صحنه وجود دارد بِکِشد، خلقش کند و هر حرفی با او دارد، بزند. 

وی با اشاره به اینکه پوست انداختن مخاطب را با خودش مواجه می‌کند و فرصتی برای خودشناسی است، ادامه داد: هر کس برای اینکه بتواند در جامعه مفید باشد احتیاج دارد در وهله اول خودش را به خوبی بشناسد؛ همه انسان‌ها هر از گاهی به مکانی برای سبک شدن که هیچکس در آن حضور ندارد و می‌توانند بدون مزاحمت فکر کنند، بنوشند، بخوابند و با همه وجود فریاد بزنند و حتی فحش بدهند، احتیاج دارند. همه به فرصتی برای بازخودیابی احتیاج دارند فرصتی که پرفورمنس پوست انداختن تلاش کرد تا برای در مخاطبانش فراهم کند. 

کارگردان پرفورمنس «پوست انداختن»، افزود: این پرفورمنس نسخه کامل شده و نهایی پرفورمنس ترانس مدرنِ ترمیم بود که با همراهی حامد امیرلو در دو جشنواره ملی دانشجویی تجربه و سوره به اجرا درآمده و موفق به کسب تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر بخش بینا رشته‌ای جشنواره تجربه و بهترین اثر بخش آف استیج جشنواره سوره شده است که امیدواریم با توجه به استقبال مخاطبان مجدد اجرا شود.

گلناری درباره ویژگی‌های پرفورمنس پوست انداختن که تا چهارشنبه ۲۴ مهر در پلتفرم داربست اجرا می‌شد، خاطرنشان کرد: هر اجرای این اثر برای یک نفر و کاملا وابسته به تماشاگر است به گونه‌ای که در فرآیند اجرا، اجراگر (بازیگر) خود مخاطب می شود. قبل از ورود مخاطب به داخل سالن نمایش به او پاکتی داده می‌شد و می‌خواستیم که وقتی وارد صحنه شد آن را باز کند. این متن راهنمای اجرا بود، به او نقطه به نقطه سالن را معرفی می‌کرد و می‌گفت هر آکسسوار به چه دلیل تعبیه شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =