حجم تردد در جاده حمیل به اسلام‌آبادغرب نیمه‌سنگین است

کرمانشاه- ایرنا- رئیس پلیس راه استان کرمانشاه، حجم تردد در جاده حمیل به اسلام‌آبادغرب را نیمه‌سنگین عنوان کرد و گفت: هرچه به ساعات عصر نزدیک‌تر شویم ترافیک و حجم ترددها افزایش پیدا می‌کند.

سرهنگ «محمد حیدری» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: دومین محور پرتردد استان تا ظهر امروز اسلام آبادغرب به کرمانشاه است که البته با وجود پرددبودن شاهد ترافیکی روان هستیم.
وی ادامه داد: با وجود این شرایط احتمال اینکه محدودیت تردد اعلام شود و یا مسیری یک طرفه گردد بسیار ضعیف است.
سرهنگ حیدری خاطرنشان کرد: حجم تردد در محور قصرشیرین به اسلام آبادغرب نیز کم کم رو به نیمه سنگینی می رود.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه همچنین از وجود ۱۲۰ گشت جاده ای در محل تردد زائران اربعین خبر داد و گفت: این گشت ها به صورت ۲۴ ساعته در جاده ها حضور دارند.
وی همچنین با توصیه به رانندگان و زائران در خصوص پرهیز از رانندگی در زمان خستگی، گفت: متاسفانه عامل بیشتر سوانح رانندگی در یکی ۲ هفته اخیر خواب آلودگی رانندگان بوده است.
سرهنگ حیدری با بیان اینکه بخش هایی از محورهای ترددی زائران ۲ طرفه بوده، گفت: زائران از سبقت‌های مجاز غیرضروری هم پرهیز کنند چرا که حجم تردد بالاست و هر آن امکان رخ دادن حادثه وجود دارد.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۲۲۸، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.

شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.         

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.