۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83522010
۰ نفر

پروندهٔ خبری

ادامه تظاهرات در قلب بیروت

بیروت- ایرنا- تظاهرات اعتراض آمیز لبنانی ها امروز (جمعه ) نیز با تجمع تظاهرکنندگان در میدان ریاض الصلح در نزدیکی مقر نخست وزیری و پارلمان در مرکز بیروت ادامه یافت.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان ، تظاهر کنندگان که در اعتراض به اوضاع اقتصادی و معیشتی و نیز اعمال مالیات بر تماس های واتساپ از شب گذشته به خیابان ها آمده اند، روز جمعه با تجمع در میدان ریاض الصلح در نزدیکی مقر نخست وزیری و پارلمان شعار هایی با مضمون سرنگونی نظام سر می دهند.

مدارس و بانک ها امروز تعطیل اعلام شده است و شبکه اینترنت نیز در بیروت با اختلال همراه است.

حرکت معترضان به سمت منزل نخست وزیر

تعدادی از معترضان در مرکز بیروت به سمت "بیت الوسط"  منزل مسکونی سعد حریری نخست وزیر لبنان در حرکت هستند.

راههای منتهی به ضاحیه جنوبی نیز مسدود است.

بنابر اعلام خبرگزاری لبنان،" طلال ارسلان" رئیس حزب دموکراتیک این کشور گفت: وقت به ضرر همه پیش می رود؛ ما  از مدتی قبل در مورد اوضاعی که اکنون در کشور جریان دارد، هشدار داده بودیم .

وی در صفحه تویتر خود نوشت: بهترین اقدام بازگردادن اموال به غارت رفته از سوی مسئولان بلندپایه کشور است، توصیه می کنم منتظر گذشت زمان نباشند زیرا روند امور به ضرر همه در حرکت است.

معاون رئیس مجلس اعلای اسلامی لبنان نیز در واکنش به اعتراضات جاری گفت: ملت لبنان فریاد درد سر داده اند؛ درد مزمنی که حاصل سیاست های فساد و غرق کردن کشور در بدهی ها و روابط فاسد به دور ضوابط است.

وی تاکید کرد وعده حل کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی و اجتماعی و موجب از دست رفتن  اعتماد مردم به مسئولان شده است در حالی که انتظار این است که سیاست اصلاحات حکیمانهای با شجاعت اتخاذ شود تا عدالت اجتماعی برقرار شده و وضعیت معیشتی مردم ثبات پیدا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =