۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۲
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83521946
۰ نفر

برچسب‌ها

محدودیت دولت هند برای استفاده از خدمات خارجی اینترنتی در بخش های دولتی

دهلی نو- ایرنا- پس از اقدام وزارت کشور هند در ممنوع کردن استفاده از رسانه های اجتماعی در اداره های دولتی، دولت راجستان نیز در اقدامی پیشگیرانه جهت محافظت از داده های رسمی و حساس، استفاده از خدمات ایمیلی بین المللی مانند "گوگل"، "یاهو"، "هات میل" و "ردیف میل" را ممنوع کرد.

نشریه "اماروجالا" روز جمعه نوشت: بر اساس دستور العمل دولت راجستان، مقامات دولتی نباید از خدمات ایمیلی که که این شرکت ها ارائه می دهند برای ارسال پیام ها و داده های دولتی استفاده کنند.

با این دستور دولت راجستان، حدود ۸۰۰ هزار کارمند دولتی استفاده از خدمات ایمیلی شرکت های خارجی را متوقف خواهند کرد.

یک مقام هندی گفت: ما به دنبال استفاده از شرکت های اینترنتی  هندی و داخلی در امور دولتی هستیم.

این در حالی است که هفته گذشته وزارت کشور هند هفته گذشته اعلام کرد که فعالیت های خود را از اینترنت جهانی خارج خواهد کرد تا از نشت اطلاعات حساس به خارج جلوگیری کند. این وزارت خانه همچنین از کارمندان خود خواسته است تا استفاده از رسانه های اجتماعی در دستگاه های الکترونیکی دولتی مانند گوشی های همراه و لپ تاپ ها را متوقف کنند.

سال ۲۰۱۵ بود که  هکر ها اطلاعات حساس وزارت دفاع هند بر روی اینترنت منتشر شد. این امر دولت نارندرا مودی را مجبور کرد تا طرح محافظت از داده های حساس دولتی را با بودجه ای معادل ۶۱ میلیون دلار اجرایی کند.

دولت هند در طرح های خود به دنبال دیجیتالی کردن بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی و دفاعی بوده است که این امر سبب شده است تا حملات سایبری در این کشور افزایش یابد.

سال گذشته بانک مرکزی هند(RBI) در گزارشی اعلام کرد که در سال مالی  ۲۰۱۷-۱۸، با وجود نظارت شدید و تمهیدات امنیتی سخت،  کلاه برداری سایبری بیش از  ۴۱۱ میلیارد روپیه( حدود ۶ میلیارد دلار) به  بانک های این کشور ضرر وارد کرده اند.

همچنین شرکت سیمانتک که در حوزه تامین امنیت سایبری و رایانه های شخصی فعالیت می کند سال گذشته  در گزارش خود با نام "تهدید امنیتی اینترنت" اعلام کرد هند سومین کشور جهان از نظر تهدید های حملات سایبری  مانند بد افزار، اسپم و باج افزار در جهان در سال ۲۰۱۷ بوده است.

بر اساس این گزارش، هند دومین کشور جهان از نظر تهدید های رباتها و اسپم، سومین کشور جهان از نظر حملات تحت شبکه و چهارمین کشور در سطح جهان از نظر حملات باج افزار ها می باشد.

در یکی از بزرگترین سرقت اطلاعات حساس اینترنتی در هند که در سال ۲۰۱۸  اتفاق افتاد، اطلاعات مربوط به سه میلیون و 200 هزار کارت اعتباری در این کشور هک شد.

همچنین در ماه اکتبر سال 2016 یک گروه هکر پاکستانی به نام 'هکسور' ادعا کرد که حدود هفت هزار و 70 وب سایت هندی را هک کرده است.

یکی از جدی ترین حمله های سایبری به سیستم دیجیتال هند در سال 2013 اتفاق افتاد که در این حمله ،وب سایت شرکت دولتی الکترونیک هند توسط گروه هکر موسوم به ' فروزن میست' هک شد.

این گروه اقدام به سرقت اطلاعات حساس سازمان تحقیقات هوا و فضا و مرکز هسته ای 'بهابهای' هند کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =