جاده مهران از عصر جمعه به سمت ایلام یکطرفه می‌شود

 ایلام - ایرنا - رییس پلیس راه کشور گفت: با توجه به حجم بازگشت زائران اربعین حسینی جاده مهران - ایلام به منظور تردد روان زائران از سمت مهران از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه امروز جمعه یکطرفه می‌شود.

سردار تیمور حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر مسیر مهران به ایلام به صورت مقطعی یکطرفه است اما با توجه به حجم زیاد بازگشت زائران به کشور  و لزوم کنترل و روانسازی ترافیک در این مسیر از عصر امروز به صورت کامل یک طرفه می‌شود.

وی با بیان اینکه مسیر جایگزین برای محور مهران - ایلام برای تردد ۲ طرفه محور ملکشاهی انتخاب شده است، اضافه کرد: همچنین احتمال یک طرفه شدن مسیر قصرشیرین به سرپل ذهاب نیز وجود دارد که در صورت یک طرفه شدن مسیر جایگزین محور قدیم خواهد بود.

سردار حسینی افزود: در حال حاضر محور مواصلاتی مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی با حجم زیادی از تردد مواجه است و جاده های استان‌های همجوار از جمله کرمانشاه و همدان نیز پر ترافیک است.

وی گفت: بیشترین تردد این روزها در مسیر بازگشت زائران است هر چند تعداد کمی از زائران همچنان راهی عتبات عالیات می شوند اما کماکان میزان بازگشت زائران بیشتر بوده و با توجه به حجم زائران تدابیر ترافیکی حداقل تا سه روز پس از اربعین پیش بینی شده است.

سردار حسینی به آمار بالای تصادفات اشاره کرد و یادآور شد: بیشترین تصادفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی است که آمارها در این زمینه نگران‌کننده است لذا به رانندگان توصیه می‌کنیم قبل از رانندگی، استراحت کامل داشته باشند.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای بازگشت به میهن انتخاب کنند، هم اکنون در کنار خروج زائران به کشور عراق، موج بازگشت زائران نیز از مرز مهران آغاز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =