تمام خسارات ناشی از سیل گزارش شده است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: تمام گزارشات خسارات ناشی از سیل امسال استان به میزان ۸ هزار میلیارد تومان به قرارگاه نوسازی مناطق سیلزده اعلام شده است.

سید موسی خادمی شامگاه پنج شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب در جمع خبرنگاران در خصوص شبهات اخیر اختلاف آمار اعتبارات سیل با بیان اینکه فکر نمی‌کردم موضوع به این سادگی مسئله‌ساز شود، اظهار داشت: در دسته‌بندی‌های خسارات وارده‌ سیل دو گروه خسارت وجود دارد. یکی از این خسارات خسارت وارد به اشخاص است که در این رابطه دولت برای پرداخت تسهیلات به افراد خسارت دیده یک چهارچوب مشخص تعیین کرده است و اینکه چه میزان خسارت به اشخاص وارد شده مورد بحث نیست و در این رابطه آنچه پرداخت میکنیم برآورد جبران خسارت است.
وی افزود: در این بخش در حوزه‌ی کشاورزی و مسکن اعتبارات ما به صورت کامل دریافت شده که بیش از ۱۲هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ۴درصد پرداخت و حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض نیز برای ما تصویب شده است.
خادمی اظهار داشت: در لرستان حدود هفت هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال وام و حدود یکهزار و ۹۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض نیز از طریق دولت پرداخت شده است.
استاندار لرستان گفت: بنیاد مسکن باید در حوزه‌ی تسهیلات زیربنایی کار کند چرا که حدود ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای کمک به زیربناهایی که در حوزه‌ی ساخت مسکن است در اختیار داریم، از طرفی باید اعتباری برای مخارج ستادهای معین، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای فعال نیز اختصاص دهیم.
خادمی گفت: در حوزه‌ی کشاورزی حدود ۲هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و ۲هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض تصویب شده است که از این مبلغ بلاعوض یکهزار و ۴۵۰ میلیارد ریال آن در حساب استان است و به تدریج پرداخت میشود.
استاندار لرستان گفت: البته چند حوزه‌ی خصوصی وجود دارد که آنها را جزو خسارات حساب کرده‌ایم یعنی در ردیف درخواست‌ها، محاسبات و خسارات وارد به افراد است اما هنوز دولت مصوب نکرده و پولی برای آنها پرداخت نشده است.
خادمی گروه دیگر را حوزه‌ی زیرساخت‌ها و دستگاه‌های عمومی دانست و گفت: در این حوزه چند بخش وجود دارد، در حوزه‌ی راه حدود ۲۴هزار میلیارد ریال اعلام خسارت کرده‌ایم اما اعتباری که به ما اختصاص داده‌اند حدود ۳هزار میلیارد ریال است همچنین در حوزه‌ی شهری، آب روستایی و برق روستایی نیز اعلام خسارت کرده‌ایم.
وی ادامه داد: در حوزه‌ی زیرساخت‌های عمومی نیز اعلام خسارت کرده‌ایم و بالغ بر ۱۰هزار میلیارد ریال به استان اختصاص یافته است اما دولت هنوز بعضی از این حوزه‌های اعلام شده را مصوب نکرده است.
وی در پایان اظهار داشت: عددی که نماینده ولی فقیه در استان اعلام کردند همان عددی بود که در حوزه‌ی زیرساخت‌های آب، برق، راه روستایی و دیوارهای ساحلی اعلام کردم که حدود ۱۰هزار میلیارد ریال است البته عدد آقای نوبخت نیز کاملا درست است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =