۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۵:۴۴
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83521862
۰ نفر

برچسب‌ها

مصر ۲۶ عضو جنبش جهاد اسلامی را از زندان آزاد کرد

تهران - ایرنا - مصر پنجشنبه شب ۲۶ فلسطینی عضو جنبش جهاد اسلامی را از زندان آزاد کرد. علت و زمان بازداشت این افراد بیان نشده است.

به گزارش پایگاه خبری "الخلیج اونلاین"، تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می دهد که رهبران جنبش جهاد اسلامی و سرایاالقدس شاخه نظامی این گروه مقاومت در گذرگاه زمینی "الرفح" در مرز غزه و مصر از این افراد استقبال می‌کنند.

یک مقام ارشد جنبش جهاد اسلامی به رادیو "القدس" گفت: هیاتی که از جنبش مقاومت اخیرا به مصر سفر کرد، در دیدار با مقام‌های این کشور چندین موضوع از جمله روابط جنبش مقاومت جهاد اسلامی با قاهره را مورد بحث قرار داد.

وی اضافه کرد: در این دیدار همچنین موضوع گذرگاه رفح، سازو کار سفر از غزه، تلاش برای پایان دادن به محاصره غزه و آشتی گروه‌های فلسطینی بررسی شد.

"عمرو ادیب" خبرنگار نزدیک سرویس اطلاعاتی مصر در جریان تظاهرات هفته‌های گذشته علیه دولت "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهوری مصر فیلمی منتشر کرد و مدعی شد که یکی از اعضای جنبش جهاد اسلامی، گزارش تظاهرات را به این جنبش مخابره کرده‌ است.

مصر در فوریه گذشته (بهمن/ اسفند ۹۷) نیز چهار فلسطینی را که چهار سال پیش در حال عبور از گذرگاه رفح به مصر توسط گروه‌های مسلح ربوده شده بودند، به گروه‌های مقاومت فلسطینی تحویل داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =