آمادگی هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد برای تسهیل بازگشت زائران اربعین حسینی

یاسوج- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت:  باتوجه به برگشت زائران حسینی تمامی پایگاه های امداد و نجات جاده ای این استان بر اساس برنامه ریزی های انجام شده آماده خدمت رسانی به زائران هستند.

سید امان‌الله جهان بین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به برگشت زائرین حسینی و اسکان آنها در طول مسیر برگشت پایگاه های امداد و نجات جاده ای فیلگاه، لیشتر گچساران، شلال دان باشت و سرگچینه در شهرستان بویراحمد برای اسکان زائرین اربعین حسینی آماده شده است.
وی افزود: همچنین سازمان جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با هماهنگی انجام شده با استانداری کهگیلویه وبویراحمد و اداره کل ورزش و جوانان استان نیز تعدادی از سالن های ورزشی را برای اسکان میهمان اماده کرده است.

هم اکنون پنج پایگاه امداد و نجات جاده ای دائم، یک پایگاه امداد و نجات کوهستان و ۹ پایگاه موقت در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کند.

استان ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران قرار دارد.

در سال جاری نیز تاکنون تعداد زائران اربعین حسینی به بیش از ۳۳ هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد رسیده است.

 ۳۱ موکب فعال از این استان تتشکیل شده که ۱۰ موکب در کربلا و نجف مستقر شده و ۱۷ موکب نیز در محورهای ارتباطی استان به زائرانی که از افغانستان، پاکستان، ترکیه، آذربایجان در این مسیر تردد می‌کنند، مشغول ارایه خدمات هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =