زائران مرزهای خسروی و چذابه را در اولویت قرار دهند

تهران - ایرنا - ستاد مرکزی اربعین حسینی در آخرین توصیه‌های خود به زائران حسینی تاکید کرد که با توجه به تراکم جمعیت، مرزهای خسروی و چذابه را برای بازگشت در اولویت قرار دهند.

ستاد مرکزی اربعین حسینی عصر پنجشنبه در توصیه به زائران اربعین برای برگشت از عراق تاکید کرد: در حال حاضر، مرزهای خسروی و چذابه برای بازگشت آسان‌تر است بنابراین در اولویت قرار دهید.

این ستاد همچنین با توجه به تراکم جمعیت در مرزهای مهران و شلمچه، به زائران افزود که توقف و استراحت در این دو مرز و صبر و حوصله اجتناب ناپذیر است.

اربعین مصادف با ۲۰ صفر چهلمین روز شهادت امام سوم شیعیان جهان در سال ۶۱ هجری قمری در صحرای کربلا است.  
هر ساله شیعیان زیادی به صورت پیاده و سواره به سوی کربلا برای زیارت مزار امام حسین (ع) عزیمت می کنند، این سنت از قدیم الایام در میان مسلمانان مرسوم بوده است. میلیون ها عاشق و شیدا از روزها قبل در تدارک سفر به کربلا و زیارت مزار سرور و سالار شهیدان هستند. شمار زایران کربلا در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و به یکی از بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان تبدیل شده است.
راهپیمایی اربعین حسینی(ع) نماد وحدت مسلمان جهان است چرا که در این روز همه مسلمانان از سراسر جهان به سمت کربلا در حرکت هستند.
مسافت پیاده ‌روی اربعین میان دو شهر نجف و کربلا حدود ۸۰ کیلومتر است و هزار و ۴۵۲ ستون در این مسیر وجود دارد که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.
برای پیاده ‌روی کل مسیر زمانی در حدود ۲۰ تا ۲۵ ساعت لازم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =