۲۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۲
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83521688
۰ نفر

برچسب‌ها

ریزش معدن در طبس جان ۲ کارگر را گرفت

بیرجند - ایرنا - بر اثر ریزش معدن سامان کاوش طبس، ۲ کارگر این معدن جان خود را از دست دادند.

مدیرعامل شرکت زغالسنگ پروده طبس روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این کارگران که عصر امروز مشغول کار در یکی از کارگاه‌های این معدن بودند با ریزش آن در زیر خاک مدفون شدند.

رمضان کریتی ‌ثانی افزود: در این مجموعه تنها همین ۲ کارگر بودند که با کمک و تلاش سایر کارگران از زیر آوار بیرون کشیده شدند اما تلاش برای احیای آنان توسط امدادگران بی‌نتیجه بود.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی هم گفت: حادثه ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز در عمق ۲۰۰ متری معدن سامان کاوش طبس رخ داد.

علیرضا عباسی افزود: به گفته سایر کارگران معدن، این ۲ کارگر که به منظور تخریب و پیشروی به عمق معدن رفته بودند، دچار ریزش معدن شدند.

وی گفت: گروه بعد از کارگران فوت شده، با توجه به تاخیر کارگران به محل مراجعه می‌کنند که متوجه ریزش و جان باختن همکاران خود و با پیکر بی‌جان آنان مواجه شدند.

وی تصریح کرد: غیر از ۲ کارگر فوت شده، فرد دیگری در این معدن حضور نداشته است.

حوزه زغالدار طبس با وسعتی بالغ بر ۳۰ هزار کیلومتر مربع با ذخیره اکتشافی ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تن زغال سنگ کک شو و زغالسنگ حرارتی در چهار ناحیه پروده، نایبند، مزینو و آبدوغی یکی از بزرگترین ناحیه‌های زغالی در خاورمیانه است که از سال ۱۳۵۷ عملیات شناسایی و اکتشافی روی آن انجام گرفته و هم اکنون ادامه دارد.

مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است و از قطب‌های اصلی تولید زغالسنگ کشور به شمار می رود که به خط ریل سراسری نیز متصل است.