پلوسی اعزام نیرو به عربستان را خلاف وعده انتخاباتی ترامپ دانست

نیویورک- ایرنا- رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از خروج نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه به دلیل وعده انتخاباتی ترامپ، گفت: آیا عربستان سعودی خانه ما است؟

نانسی پلوسی در نشست خبری هفتگی خود روز پنج شنبه با اشاره به نشست پر تنش روز گذشته با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که درباره سوریه و حمله ترکیه به شمال این کشور برگزار شد، افزود: رئیس جمهوری می گوید نیروها را به عربستان فرستاده چرا که آنها هزینه آن را پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: ترامپ وعده داده بود که نیروها را به خانه بازگرداند، آیا عربستان سعودی خانه آمریکایی ها است؟

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین از تعلل سنای آمریکا در تصویب قانون کنترل حمل سلاح انتقاد کرد که جان شهروندان بی شماری را در این کشور گرفته است.

این لایحه در مجلس نمایندگان تصویب شده اما سنا هنوز آن را در دستور رسیدگی قرار نداده است.

پلوسی همچنین به مساله سوریه اشاره کرد و گفت روز گذشته 274 نماینده مجلس از هر دو حزب به مخالفت با تصمیم خطرناک رئیس جمهوری درباره سوریه رای دادند.

وی ادامه داد: کردها که نیازمند کمک های اولیه زندگی هستند از سوی ترکیه بمباران می شوند. ما از رئیس جمهوری خواسته ایم که یک برنامه روشنی ارائه دهد که چگونه آمریکا در برابر داعش محافظت خواهد شد.

رئیس مجلس نمایندگان با بیان اینکه روسیه به طور موفقیت آمیزی در خاورمیانه عمل کرده است، اضافه کرد: ترامپ با این تصمیم، منطقه کردنشین را هم به روسیه داد. همچنین عملکرد وی در اوکراین هم به نفع پوتین تمام شد.

پلوسی بار دیگر با اشاره به نشست روز گذشته با ترامپ گفت چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا به طور قوی از ترامپ پرسید که برنامه وی برای حفاظت آمریکا چیست؟ رئیس جمهوری گفت "برنامه من حفاظت از آمریکا است".

وی اظهار کرد: این یک هدف است، برنامه چیست؟ چه برنامه ای برای حفاظت از ما در برابر داعش دارید چرا که برخی از آنها از زندان های مناطق تحت حملات ترکیه گریخته اند. این دلیلی است که بسیار متاسف شدیم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به مساله استیضاح ترامپ هم اشاره کرد و آن را برای حفاظت از قانون اساسی، دموکراسی و ارزش‌های آمریکا نامید.

پلوسی گفت به آنچه که آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان درباره استیضاح انجام می دهد، افتخار می کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =