استاندار اصفهان: صنایع آلاینده در خوانسار جایی ندارند

اصفهان-ایرنا- استاندار اصفهان گفت: صنایع آلاینده در خوانسار جایی ندارند و از فعالیت و استقرار آنها در این شهرستان جلوگیری می‌شود.

عباس رضایی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری خوانسار افزود: تا زمانی که مسوولیت این استان را بر عهده دارم با هر درخواستی برای ایجاد صنایع آلاینده در این شهرستان مخالفت خواهم کرد.

وی ادامه داد: باید سهیمیه بیشتری از صنایع غیرآلاینده به خوانسار داده شود و فعالیت صنایع اشتغالزا و غیرآلاینده در این شهرستان رونق بیشتری پیدا کند.   

استاندار اصفهان همچنین اظهار داشت: هیچگونه محدودیت ریالی برای اعطای وام ۹ درصدی با هدف ایجاد گلخانه در استان وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: باید به تنوع کشت محصولات گلخانه‌ای در استان توجه داشته باشیم و تنها به تولید محصولات خاص اکتفا نکنیم.

رضایی تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌ها و بسترهای قانونی برای توسعه استان و شهرستان خوانسار بهره ببریم.

وی با اشاره به ملاقات چهره به چهره امروز خود با ۷۵ نفر از مردم خوانسار گفت: بیش از ۸۰ درصد از مراجعه‌کنندگان بدنبال توسعه شهرستان در زمینه دریافت تسهیلات برای ایجاد اشتغال، تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و بیمارستان بودند و درخواست شخصی نداشتند.

استاندار اصفهان بیان کرد: بیشتر مسائلی که امروز توسط مردم خوانسار مطرح شد به توسعه این شهرستان و استان اختصاص داشت و تعداد اندکی از مراجعان تقاضای تحت پوشش قرار گرفتن در بهزیستی و کمیته امداد را داشتند.

وی گفت: اختیارات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در همه شهرستان‌های استان تفویض شده است و باید از این بسترهای قانونی برای حل و فصل مسائل استفاده کنیم.

رضایی با بیان اینکه توانایی زیادی در شهرستان‌های استان برای حل مسائل وجود دارد، ادامه داد: بسیاری از اختیارات به شهرستان‌ها واگذار و در این زمینه شورای سرمایه گذاری هم به شهرستان‌ها ابلاغ شده است و باید از این فرصت، بیشترین استفاده بشود.

استاندار اصفهان با بیان‌اینکه تحریم‌های نظام سلطه به مردم ایران روزبه‌روز بیشتر شده است، گفت: آمریکا در سال‌های گذشته، کشور به کشور بدنبال اعمال تحریم‌ بر ضد ایران بود اما امروز این تحریم‌های ظالمانه را شرکت به شرکت علیه ملت ما دنبال می‌کند.

به گفته مقام عالی مدیریت استان اصفهان، درخت تنومند نظام جمهوری اسلامی امروز بسیار قوی‌تر از گذشته شده، به‌گونهای که با اقتدار خود، پهباد نظامی و جاسوسی استکبار را سرنگون می‌کند.

به گزارش ایرنا، استاندار اصفهان امروز در سی‌ و سومین سفر شهرستانی خود، به خوانسار سفر و در دیدار چهره‌ به‌ چهره با مردم این شهرستان، مسائل و مشکلات آنها را بررسی کرد.

عباس رضایی در این دیدارها دستورات لازم برای رسیدگی به درخواست‌های صاحبان صنایع، شوراهای شهر و روستا را به مدیران دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ کرد.

خوانسار با دارا بودن ۸۹۲ کیلومتر مربع مساحت، یک شهر، ۱۸ روستا و ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =