المپیک نظامی های جهان، فرصتی برای درخشش ورزشکاران ایرانی

پکن- ایرنا- سابقه حضور درخشان ورزشکاران نظامی ایران در چین نشان می دهد هفتمین دوره بازی های نظامی چین موسوم به مسابقات ارتش های جهان که با حضور ۹ هزار و ۳۰۸ ورزشکار در شهر ووهان آغاز شده است می تواند فرصت مناسبی برای انعکاس توانایی ورزشکاران ایرانی باشد.

 هفتمین دور بازی های نظامی جهان که به المپیک ارتش های جهان شهرت دارد از روز جمعه با حضور کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران در شهر ووهان مرکز استان هوبی چین آغاز شد.

یانگ جیانگ رییس کمیسیون اجرایی این مسابقات گفت: در این دوره از بازی ها که برای نخستین بار در چین برگزار می شود ۹ هزار و ۳۰۸ ورزشکار از ۱۰۹ کشور جهان در قالب ۲۹  رشته و ۳۲۹ ماده ورزشی به مدت ۱۰ روز به رقابت می پردازند.

او گفت: در این میان ۶۷ نفر از ورزشکاران شرکت کننده دارای عناوین قهرمانی جهانی هستند و ۱۱۸ نفر هم به هشت رتبه نخست المپیک برزیل راه یافته اند و ۴۳ نفر هم مدافع عنوان قهرمانی در ۵ رشته اصلی ورزشی هستند.

مسابقات برای اولین بار است که تنها در یک شهر یعنی در شهر ووهان در مرکز چین و در خارج از پایگاه های نظامی برگزار می شود.

«جو شیان وانگ» شهردار شهر ووهان می گوید ما برای برگزاری این رویداد بزرگ جهانی دو سال تلاش کرده ایم همه چیز برای برگزاری مسابقاتی عالی آماده شده است.

در این مسابقات چند رکورد نیز از هم اکنون ثبت شده است برای اولین بار ۵۰ وزیر دفاع،  ژنرال ارتش و افسران بلند پایه نظامی در این مراسم حضور یافتند.

یانگ گفت که قرار است از سامانه های پیشرفته اطلاع رسانی و مخابراتی نسل پنجم نیز در این مسابقات بهره گرفته شود او افزود رویدادهایی بسیار باشکوه در مسابقات شکل خواهد گرفت رقابت ها در بهترین کیفیت برگزار خواهد شد.

این مسابقات تحت هدایت شورای بین المللی ورزش های ارتش های جهان برای اولین بار از سال ۱۹۹۵ میلادی برگزار شد میزبان برای برگزاری این رقابت ها ۳۵ ورزشگاه و استادیوم و مکان ورزشی مهیا کرده است مشعل بازی ها وارد شهر ووهان شده است نزدیک به ۱۰۰ نفر حامل این مشعل بوده اند.

پیش بینی شده است که برای این مسابقات بزرگ یک میلیون عدد بلیت فروخته شود دهکده ورزشی مسابقات دارای یک هزار و ۹۵۸ آپارتمان است و ورزشکاران برای کسب ۳۲۹ نشان زرین با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

حدود ۱۰ هزار ورزشکار،  مربی و پزشک در این دوره از رویدادها شرکت کرده اند نزدیک به ۲۶۰ هزار نیروی داوطلب برای مسابقات در نظر گرفته شده است که ۵۰ هزار نفر آنها به طور مستقیم برای بازی ها به ورزشکاران و هیات های ورزشی خدمات ارایه می کنند.  

از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز حدود ۱۰۰ ورزشکار در هشت رشته دوچرخه سواری، جهت یابی، کشتی، نجات غریق، والیبال، تیر و کمان، چتربازی و دو میدانی شرکت کرده و در این بازی ها به رقابت می پردازند.

با حضور این تعداد ورزشکار ایرانی پیش بینی می شود که سهم ایران در سبد مدال های این رقابت ها چشمگیر باشد به ویژه اینکه ورزشکاران نظامی ایران سابقه درخشانی در این گونه رقابت ها دارند.

مرداد امسال بود که تیم ۹ نفره جمهوری اسلامی ایران شامل ۷ نماینده پلیس جمهوری اسلامی ایران و دو نماینده آتش نشانی، ۸ مدال ارزشمند رقابت های مسابقات جهانی پلیس و آتش نشانان چنگدو ۲۰۱۹ چین را که با حضور نمایندگان ۸۰ کشور در چینگدو واقع در شرق چین برگزار شد کسب کردند.

همچنین دو ماه پیش نیز جمهوری اسلامی ایران چهار عنوان مسابقات نظامی بین المللی چین ۲۰۱۹، شامل سه عنوان در رشته اربابان سلاح و یک عنوان در رشته سواروف را کسب کرد کسب این مدال ها مشوق و نوید بخش درخشش ورزشکاران ایرانی در ووهان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =