افق روشن فراروی رشته پرورش‌اندام در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- ورزشکاران پرورش‌اندام در خراسان رضوی اخیرا جایگاه کشوری خود را در مسابقات این رشته ورزشی بهبود بخشیده و از نظر کسب مقام در مسابقات ملی وضعیتی بهتر نسبت به گذشته یافته‌اند که نویدبخش افقی روشن برای این رشته ورزشی در استان است.

مسابقات رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان پرورش‌اندام، فیزیک، فیزیک ماسکولار، بادی کلاسیک و فیزیک کلاسیک از ۱۷ مهر ماه امسال به مدت سه روز در زنجان برگزار شد که تیم اعزامی خراسان رضوی به این مسابقات پس از ۹ سال مقام سوم را در رشته فیزیک کلاسیک از آن خود کرد.

برای موفقیت در مسابقات یاد شده روزهای چهارم و پنجم مهر مسابقات پرورش اندام، فیزیک، فیزیک کلاسیک و بادی کلاسیک قهرمانی خراسان رضوی با حضور ۱۶۸ ورزشکار از ۱۲ شهرستان استان با حضور دبیر و رئیس کمیته استان‌های فدراسیون بدنسازی، سرمربی، سرپرست و مدیر تیم های ملی و با قضاوت ۲ داور بین المللی در مشهد برگزار شد.

آمادگی ورزشکاران در آن روزها و اراده آنها برای تشکیل یک تیم خوب، موفقیت در مسابقات کشوری را نوید می داد و با توجه به نتایج کسب شده در رشته فیزیک کلاسیک و دیگر نتایج ابتدای امسال می‌توان امیدوار بود این مسیر در ادامه برای ورزشکاران بدنساز و پرورش‌اندام خراسان رضوی ادامه دار باشد.

فعالیت دست کم یک هزار باشگاه بدن سازی و پرورش اندام در خراسان رضوی با مراجعه روزانه به طور میانگین ۱۰۰ نفر و فعالیت ۲۱ هیات این رشته در شهرستان های خراسان رضوی همراه با وجود استعدادهای بسیار در درده های سنی مختلف افق های روشنی در این رشته را برای خراسان رضوی نوید می دهد.

رییس هیات بدنسازی و پرورش‌اندام خراسان رضوی در این باره گفت: خرداد ماه امسال، برای نخستین بار مسابقات پرس سینه با لوازم باشگاه های کشور در مشهد برگزار شد.

سروش پورآزاد افزود: در این مسابقات ۷۰ ورزشکار از ۱۶ استان و ۲۲ باشگاه در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با هم رقابت کردند.

وی با بیان اینکه در این مسابقات در رده سنی نوجوانان تیم‌های خراسان رضوی (الف)، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی (ب) به ترتیب اول تا سوم شدند اظهار داشت: در رده سنی جوانان هم تیم خراسان رضوی (الف) بر سکوی قهرمانی ایستاد، تیم‌ فارس دوم شد و سنندج مقام سوم را به دست آورد.

وی گفت: در رده سنی بزرگسالان هم تیم خراسان رضوی (الف) قهرمان شد و تیم‌های خراسان رضوی (ب) و فارس به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند و در رده سنی پیشکسوتان هم خراسان رضوی به مقام نخست دست یافت و تیم‌های شهرداری ساوه و مازندران مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند.

رییس هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی با اشاره به موفقیت ورزشکاران بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی در مرداد ماه امسال افزود: مچ اندازان این استان در مسابقات قهرمانی باشگاه‌ های کشور ۱۳ مدال طلا، هفت مدال نقره و ۲ مدال برنز کسب کردند.

پور آزاد ادامه داد: مچ اندازان این استان در مسابقات قهرمانی باشگاه‌ های کشور که از نهم تا یازدهم مرداد ماه در شهرستان شاهرود استان سمنان برگزار شد در رده سنی جوانان و بزرگسالان مقام سوم و در رده سنی امید مقام دوم را به دست آوردند.

وی با اشاره به حضور بانوان خراسان رضوی در رشته بدن سازی و پرورش اندام هم گفت: این حضور رو به افزایش است بطوریکه امسال ۱۰ هزار نفر از این استان در این رشته سازمان یافته اند که هفت هزار نفر آنان بانوان هستند.

وی افزود: پارسال هم از مجموع ۱۲ هزار و ۱۰۹ ورزشکار که در این رشته سازمان یافتند ۶ هزار و ۳۵۸ نفر زن و پنج هزار و ۷۵۱ نفر مرد بودند.

سرپرست کمیته پاورلیفتینگ هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی هم گفت: تیر ماه امسال ورزشکاران این استان در مسابقات انتخابی تیم های ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک برای اعزام به مسابقات آسیایی چین ۲۰۱۹ که در مجموعه ورزشی کارگران تهران برگزار شد پنج مقام کشوری را از آن خود کردند.

مجتبی مهربان افزود: همچنین در این ماه، تیم خراسان رضوی در مسابقات پاورلیفتینگ با لوازم قهرمانی باشگاههای کشور که از هفدهم تیر ماه به مدت سه روز در تهران برگزار شد در رده سنی بزرگسالان به مقام قهرمانی و در رده جوانان به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

وی اظهار داشت: در این مسابقات تیم بزرگسالان استان چهار مدال طلا و ۲ مدال نقره کسب کرد و تیم جوانان استان هم ۲ مدال طلا و ۲ مدال نقره به دست آورد.

وی ادامه داد: ورزشکاران پاورلیفتینگ همچنین در مسابقات تک لیفت با لوازم قهرمانی باشگاه‌ های کشور که از روز پانزدهم تا هفدهم مرداد ماه در قم برگزار شد یک مقام قهرمانی و ۲ عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کردند.

سرپرست کمیته پاورلیفتینگ هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی افزود: پاورلیفترهای این استان در رده سنی جوانان بر سکوی قهرمانی ایستادند و در رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان نایب قهرمان کشور شدند.

مهربان گفت: هیات بدن سازی از چهار کمیته پرورش اندام، پاورلیفتینگ، مچ اندازی و قویترین مردان تشکیل می شود و تعداد مقام هایی که ورزشکاران این استان در رشته های مختلف این ورزش از ابتدای سال تا کنون کسب کرده اند چند برابر تمام مقام های کسب شده در سال گذشته است.

انتخابات هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی ۱۶ مرداد ماه امسال برگزار شد و با توجه به حضور چهره های جوان و پر انرژی در کمیته های مختلف و راس این هیات و نگاه ورزشی آنها به این وزش آینده درخشان در انتظار این ورزش در استان خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =