دست اندرکاران اربعین خدمات رسانی را تا بازگشت کامل زائران ادامه دهند

ایلام - ایرنا - معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: دست اندرکاران کمیته های مختلف این ستاد، خدمات رسانی به زائران را تا زمان بازگشت کامل آنان به کشور ادامه دهند.

حسین ذوالفقاری عصر پنجشنبه در جلسه ستاد اربعین استان ایلام که با حضور وزیران کشور و راه و شهرسازی در فرمانداری مهران برگزار شد،  افزود: وضعیت زیرساخت های استان ایلام به خصوص شهرستان مهران اگر با نقطه مطلوب فاصله دارد اما با چند سال قبل قابل مقایسه نیست.
وی همچنین به هماهنگی و همکاری های صورت گرفته بین اعضای ستاد اربعین استان ایلام اشاره کرد و یادآور شد: مسئولانی که از دستگاه ها و نهادهای ملی به مهران آمدند در هماهنگی کامل با مسئول ستاد استانی اربعین هستند.
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: تاکنون در روند اجرای برنامه اربعین و اعزام زائران مشکل خاصی از نظر امنیت، خدمات دهی و رفت و آمد و حمل و نقل نداشتیم اما مسئولان استان ایلام و شهرستان مهران باید تا دقیقه آخر تمام کارها را با دقت پیگیری کنند تا مشکلی پیش نیاید که کل زحمات را تحت شعاع قرار دهد.
ذوالفقاری افزود: مرز مهران بیشترین حجم رفت و آمد زوار را داشته و مرز مهمی برای کشورمان در موضوع اربعین است.
وی ادامه داد: بعد از پایان مراسم اربعین حسینی جلساتی برگزار خواهیم کرد وبگ با توجه به تجارب کسب شده در سال جاری برای برنامه ریزی بهتر در سال آینده تلاش خواهیم کرد.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: تکمیل جاده مهران به ایلام، اصلاح نقاط کور و کیفیت بخشی به وضعیت پایانه ها و پارکینگ ها بسیار مهم است که باید به آن توجه شود.
ذوالفقاری ایجاد زائرسرا در مرز مهران و سایر مرزها با عراق را یکی از اقدامات دانست که باید دنبال شود و افزود: در صورت ایجاد زائرسرا، علاوه بر ایام اربعین، زائران عتبات عالیات در طول سال نیز می توانند از این اماکن استفاده کنند.
وی ادامه داد: در ساماندهی پایانه ها در مرزها نیز باید مشکلات را در تعامل با طرف عراقی حل کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =