چین صادرات لباس های مشکی به هنگ کنگ را ممنوع کرد

پکن- ایرنا- به دنبال استفاده گسترده معترضان و شورشیان هنگ کنگ از لباس های مشکی، چین صادرات این محصولات و برخی از اقلام دیگر به این منطقه را ممنوع کرد.

روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ روز یکشنبه گزارش کرد به همه شرکت های ذی ربط ارسال مرسوله های پستی در استان گوانگ دونگ در جنوب چین و همجوار با هنگ کنگ اعلام شده است که حق ارسال پوشاک مشکی رنگ به هنگ کنگ را ندارند.

بسیاری از معترضان در هنگ کنگ رنگ مشکی را برای اعتراضات انتخاب کرده اند و در جریان شورش ها و ناآرامی ها عمدتا تی شرت های سیاه رنگ ، شلوار و کفش سیاه می پوشند و ماسک مشکی به صورت می زنند.

دولت محلی هنگ کنگ در ماه جاری میلادی تصویب کرد که از این پس معترضان حق استفاده از ماسک را ندارند استفاده از ماسک فقط برای برخی از مشاغل در هنگ کنگ در زمان حاضر آزاد است.

ارسال کلاه ، چترهای سیاه رنگ و زرد رنگ ، پوستر ، بنرهای تبلیغاتی ، پارچه های مشکی رنگ ، پرچم ها ، تی شرت ها و شلوارهای سیاه ، کفش های مشکی رنگ و بسیاری از اقلام دیگر از این پس از چین به هنگ کنگ ممنوع است.

همزمان اعلام شده است که بازرسی های سختگیرانه ای برای ارسال محموله های مختلف به هنگ کنگ انجام می شود اما لباس های رنگ های مختلف می تواند وارد این منطقه شود. 

دولت چین بارها اعتراضات فرصت طلبان و شورشیان هنگ کنگ را محکوم کرده است و آمریکا و برخی کشورهای غربی را عامل نا ارامی ها در این منطقه می داند.

این کشور همچین تصویب پیمان دمکراسی و حقوق بشر سال ۲۰۱۹ هنگ کنگ در مجلس نمایندگان آمریکا را با شدیدترین واکنش ها محکوم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =