۱۰ پل عابر پیاده مکانیزه در قم راه‌اندازی خواهد شد

قم – ایرنا – معاون حمل و نقل و کنترل ترافیک شهرداری قم گفت: طرح نصب ۱۰ پل عابر پیاده مجهز به بالابر در سطح شهر قم یکی از برنامه های حوزه حمل و نقل شهرداری قم در سال‌جاری است که هم اکنون در مرحله طراحی قرار دارد.

عباس ذاکریان روزچهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: برای این طرح در بودجه سال ۹۸ شهرداری قم ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر جانمایی های این طرح صورت گرفته و برای انجام تشریفات مناقصه نیز طراحی آن باید به پایان برسد.

وی ادامه داد: برای این طرح باید جوانب مختلف از قبیل طول و عرض پیاده راه ها و کاربری هایی که در مقابل آن قرار دارد، به خوبی مدنظر باشد.

۵۲ پل عابر پیاده در سطح شهر قم وجود دارد که از این تعداد ۲ پل مکانیزه می‌باشد و در میدان شهید مطهری و بلوار امین قرار دارد.

معاون شهردار قم همچنین در پاسخ به سئوالی درخصوص اجرای طرح پارکینگ‌های زیر سطحی در قم بیان کرد: برای این منظور در پنچ نقطه از شهر که نیازمند پارکینگ است و تقاضاهای زیادی برای آن وجود دارد، جانمایی اولیه و عارضه سنجی ترافیکی انجام شده است.

ذاکریان افرود: برای اجرای طرح مذکور موضوع‌هایی مانند ظرفیت معبر، جا نمایی ورودی و خروجی و همچنین تعداد نقاطی که باید خودرو و وسایل نقلیه در آن پارک شود، حائز اهمیت است.

۱۰ پارکینگ با ظرفیت بیش از ۶۵۰۰ دستگاه خودرو در قم وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =