پیشرفت ۲۰ درصدی عملیات احداث محور تکاب - دندی

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: عملیات اجرایی احداث و تعریض جاده در محور تکاب - تخت سلیمان - دندی از ۳ ماه گذشته آغاز شده و هم‌اینک از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

فرماندار تکاب روز پنج‌شنبه در جریان بازدید از عملیات احداث این طرح در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت پیشرفت فیزیکی محور تکاب - تخت سلیمان - دندی مطلوب و مناسب است و امیدواریم تا پیش از آغاز فصل بارندگی و سرما بخشی از این محور آسفالت‌ شود.

وی اظهارداشت: عملیات اجرایی احداث و تعریض این محور به طول ۲۵ کیلومتر از سه راهی پهلوان تا روستای احمدآباد با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در حال احداث است.

وی بیان کرد: برای احداث جاده و تعریض این محور تاکنون ۱۲ کیلومتر خاکبرداری و پنج کیلومتر خاکریزی و ۱۲ دهنه پل نیز احداث شده‌است.

زمانی ادامه داد: عملیات زیرسازی چهار کیلومتر از ابتدای محور تکاب - تخت سلیمان - دندی نیز به پایان رسیده و آماده آسفالت است که در صورت مساعد بودن شرایط آب‌ و هوایی تا ۲۰ روز آینده آسفالت‌ریزی خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر این در حال حاضر سه کیلومتر از این محور در حد فاصل سه‌راهی «بابانظر» تخت سلیمان تا روستای «قراولخانه» در حال بهسازی و آسفالت است.

فرماندار تکاب با بیان اینکه بهبود وضعیت محورهای مواصلاتی تکاب با جدیت پیگیری می‌شود گفت: در یک ماه گذشته نیز هشت کیلومتر از محور تکاب - بیجار آسفالت‌ریزی شده‌است.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است که در منطقه‌ای کوهستانی با جاده‌های سخت‌گذر واقع شده و نزدیک‌ترین شهر این استان به زنجان محسوب می‌شود.

با آسفالت و بهسازی محور تکاب - تخت سلیمان - دندی راه دسترسی تکاب به استان زنجان کوتاه‌تر و هموارتر می‌شود.

وضعیت نامناسب زیرساخت‌های ارتباطی از جمله جاده‌های بین شهری از مهمترین دغدغه‌ها و مطالبات مردم تکاب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =