وزیر راه: طرح جامع پایانه مرزی مهران اجرایی می‌شود

ایلام - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح جامع پایانه مرزی مهران با توجه به جمعیت میلیونی عبوری از این مرز اجرایی می شود.

به گزا ش ایرنا، محمد اسلامی روز پنج شنبه در نشست ستاد اربعین استان ایلام‌ که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار داست: مرز مهران یکی از پرترددترین پایانه های مرزی زایران عتبات عالیات است به طور قطع این پایانه جوابگوی این میزان از حجم‌ تردد زوار را ندارد.

وی با بیان اینکه در اربعین سال های آینده میزان ترددها در این مرز افزایش خواهد یافت، افزود: بر همین اساس برای افزایش ظرفیت این پایانه و تسهیل در تردد کالا و مسافر طرح جدید جامع  پایانه مرزی مهران اجرایی می شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تکمیل زیرساخت های منتهی به مرز مهران یاداور شد: توسعه زیرساخت های جاده های استان نیز در دستور کار است، در مسیر ایلام- مهران فقط قطعه کنجانچم به طول ۹ کیلومتر مانده که سال آینده عملیات اجرایی چهارخطه کردن آن تکمیل خواهد شد.

اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر وزیر حمل و نقل کشور عراق به ایران اشاره کرد و گفت: در جریان این سفر رایزنی های لازم برای توسعه زیرساخت های دوطرف مرز انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =