کشاورز زاده: روابط تهران - پکن در تمام حوزه ها رو به پیشرفت است

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین روابط تهران و پکن را بسیار مهم و راهبردی عنوان کرد و گفت: روابط دو کشور در تمامی عرصه ها رو به توسعه و پیشرفت است.

«محمد کشاورز زاده» روز پنجشنبه در نشست اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم منطقه شمال چین در پکن تاکید کرد با وجود تحریم های ظالمانه علیه ایران، مناسبات تهران و پکن در سطوح سیاسی، اقتصادی و دیگر زمینه ها رو به توسعه بوده است و هیات های متعددی میان دو کشور برای تحکیم و توسعه روابط در حال تبادل است. 

وی خاطرنشان کرد مناسبات ایران و چین به سطح روابط مشارکت راهبردی ارتقا یافته و ارایه برنامه پیشنهادی همکاری های ۲۵ ساله ایران به چین که نقشه راه روابط دو کشور را در همه زمینه ها  ترسیم می کند، نشان از تمایل دو کشور برای تعمیق و تحکیم دراز مدت روابط ایران و چین است.

سفیر ایران در چین خطاب به تجار و بازرگانان مقیم این کشور اضافه کرد صادرات غیر نفتی در شرایط کنونی برای ایران بسیار مهم است بازار چین با توجه به برخی توافق های انجام شده اخیر میان دو کشور، در زمینه محصولات دریایی و دامی برای صادرات مناسب است.

کشاورز زاده همچنین با اشاره به لغو  روادید ایران برای اتباع چینی ابراز امیدواری کرد که شاهد جهش و حضور گردشگران بیشتر چین به ایران باشیم.

وی در ادامه تاکید کرد که با تلاش های انجام شده در ماه های گذشته از مشکلات بانکی ایرانیان مقیم چین بویژه دانشجویان کاسته شده است. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در ادامه به پرسش تجار و بازرگانان مقیم پاسخ داد.

در ادامه این نشست، اعضای اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین در پکن در خصوص رویه های اداری و مالی شرکت های عضو بصورت تخصصی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =