۲۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۷
کد خبرنگار: 1217
کد خبر: 83521533
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وزیر دفاع ترکیه: سلاح شیمیایی نداریم

ایرنا- آنکارا- «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه برخی ادعاها مبنی بر استفاده از سلاح شیمیایی در شمال سوریه از سوی نیروهای نظامی ترکیه را رد کرد و گفت: نیروهای ارتش ترکیه هیچ گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارند.

به گزارش ایرنا، خلوصی آکار عصر پنجشنبه بعد از دیدار با رابرت چارلز اوبراین مشاور امنیت ملی آمریکا و هیات همراه وی در آنکارا، در گفت وگو با خبرنگاران این مطلب را عنوان کرد.

آکار با اشاره به اینکه در این دیدار تمامی دیدگاهها و درخواست های ترکیه مطرح شد، گفت: برخی گزارش ها را دریافت کرده ایم که حکایت از آن دارد گروه های تروریستی در سوریه به دنبال متهم کردن ترکیه به استفاده از سلاح شیمیایی هستند. در دست نیروهای ارتش ترکیه هیچ سلاح شیمیایی وجود ندارد و این را همگان می دانند.

وزیر دفاع ترکیه با عنوان اینکه در برخی رسانه های خارجی اخباری غیرواقعی از عملیات نظامی ترکیه در سوریه منعکس می شود، گفت: با اخبار جعلی سعی در خدشه دار کردن حساسیت های بالای ارتش ترکیه در منطقه را دارند ولی واقعیات نمی تواند پنهان بماند.

ترکیه از چهارشنبه هفته گذشته به رغم مخالفت گسترده در شمال سوریه مبادرت به مداخله نظامی کرده است. ترکیه هدف خود از این عملیات را مسدود کردن کریدور تروریستی در مرزهای خود و تاسیس یک منطقه امن در مرزهای ترکیه با سوریه در عمق ۳۰ کیلومتری خاک ترکیه اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =