طرح تولید گیاهان دارویی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌ شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح کشت و تولید گیاهان دارویی به زودی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد این استان اجرا می ‌شود.

قباد مبشری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وجود ۴۷۰ گونه گیاه دارویی در کهگیلویه و بویراحمد ظرفیتی مناسب در زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای مردم این استان و به ویژه مددجویان زیر پوشش کمیته امداد استان است که باید استفاده بهینه ای از آن شود.

وی افزود: کشت و تولید گیاهان دارویی یکی از راهکارهای مهم برای اشتغالزایی و درآمدزایی در کهگیلویه و بویراحمد است و به همین دلیل نیز باید مورد توجه جدی تر متولیان امر و مسئولان اجرایی این استان قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید با ارائه آموزش‌ های لازم به مردم و مددجویان زیر پوشش کمیته امداد این استان شرایط را برای توسعه روزافزون کشت و تولید گیاهان دارویی در استان فراهم کرد.

مبشری عنوان کرد: کشت و تولید گیاهان دارویی درآمد قابل توجهی داشته و شرایط مناسب برای کاشت، داشت و برداشت آنها نیز در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی ابراز داشت: گیاهان دارویی کاربردهای متعدد و مهمی دارند که برخی از آنها شامل استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی، رنگ‌ آمیزی و داروسازی است.

۱۰۳ هزار و ۷۲۵ نفر در قالب ۴۰ هزار و ۸۲۳ خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =