۲۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۵
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 83521490
۰ نفر

برچسب‌ها

حذف ورزش از سبد هزینه خانوارهای اردستانی

کاشان- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان اردستان گفت: سهمی برای ورزش در سبد هزینه خانواده‌ها به دلیل بالا رفتن قیمت‌ها و مشکلات اقتصادی در نظر گرفته نمی‌شود.

عباس روحانی روز پنجشنبه به مناسبت هفته تربیت بدنی در جمع خبرنگاران تشریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و بالا رفتن هزینه‌ها در سبد خانوارهای اردستانی، اولویت و سهمی برای ورزش پیش‌بینی نمی‌شود که این امر از جمله چالش‌های پیش روی جوانان در شهرستان است.

وی افزود: جوانان ورزشکار برای تهیه لوازم ورزشی با مشکل روبه‌رو شده‌اند، چرا که هزینه‌ها بالا رفته و بیشتر خانواده‌ها توانایی تامین آن را ندارند.

رییس اداره ورزش و جوانان اردستان ادامه داد: نبود سالن‌های تخصصی برای رشته‌های ورزشی مانند تکواندو، شطرنج و رشته‌های رزمی از دیگر چالش‌ها است چرا که سالن‌های موجود چندمنظوره هستند.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی اضافه کرد: مربی در حوزه ورزش بانوان بسیار کم است و در بخش مردان هم به اندازه کافی مربی وجود ندارد و مربیان موجود نیز از انگیزه کافی برخوردار نیستند.

روحانی، از دیگر چالش‌های حوزه ورزش را رواج بازی‌های موجود در فضای مجازی عنوان کرد که جوانان را سرگرم کرده و از ورزش بازمی‌دارد.

وی تعداد ورزشکاران سازمان یافته اردستان را یک‌هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: ۶۰ درصد ورزشکاران این شهرستان را آقایان و ۴۰ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

رییس اداره ورزش و جوانان اردستان اضافه کرد: همچنین ۳۹ هیات ورزشی ثبت شده داریم اما ۴۰ درصد آنها با حداکثر ظرفیت فعالیت می‌کنند که ۱۱ رشته ورزشی بانوان و ۹ رشته آقایان را شامل می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت ۹ سازمان مردم نهاد و پنج سمن در حال ثبت بیان کرد: ۶ هزار و ۱۰۰ نفر ساعت از کلاس‌های اوقات فراغت استفاده کردند.

روحانی، وجود ۱۵ خانه ورزش روستایی و ۶ زمین چمن مصنوعی در این شهرستان را یادآور شد و گفت: تجهیزات پنج خانه ورزش دیگر فراهم شده و عملیات کاشت زمین چمن ورزشگاه ۱۷ شهریور اردستان هم به پایان رسیده و تا سه ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: تاکنون مبلغ هشت میلیارد ریال از محل اعتبارهای ملی، استانی و تملک دارایی‌ها با پیگیری مسوولان برای تکمیل پیست دو و میدانی ورزشگاه ۱۷ شهریور اختصاص یافته و برای برج‌های نوری آن هم نزدیک به ۶ میلیارد ریال دیگر نیاز دارد.

رییس اداره ورزش و جوانان اردستان تاکید کرد: عملیات ساخت زورخانه الغدیر با اختصاص ۱۲ میلیارد ریال از ردیف اعتبارهای ملی در حال اجرا بودده و ۱۰ میلیارد ریال دیگر نیز به آن تخصیص یافته و عملیات بهسازی استخر شنای اردستان نیز در حال اجرا است.

وی در ادامه به برنامه‌های هفته تربیت بدنی اشاره کرد و آن را شامل ۱۵ برنامه شاخص از جمله حضور ورزشکاران در گلزار شهدای گمنام، شرکت در آیین عبادی سیاسی نمازجمعه، برگزاری کوه‌گشت برای آقایان و بانوان، همایش دوچرخه‌سواری، حضور کارشناسان در مدرسه‌ها برای معرفی رشته‌های ورزشی، برگزاری مسابقه‌های اسکیت و نمایش زورخانه‌ای عنوان کرد.

۲۶ مهر تا ۲ آبان‌ هفته تربیت بدنی نام‌گذاری شده است.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =