۲۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۰
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83521471
۰ نفر

برچسب‌ها

انتقاد شدید وزارت خارجه سوریه از تهاجم نظامی ترکیه

بیروت- ایرنا- وزارت خارجه سوریه با انتقاد شدید از تهاجم نظامی ترکیه آن را ناشی از زیاده خواهی و توسعه طلبی و توهم حکومت رئیس جمهور ترکیه دانست.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، یک منبع در وزارت خارجه سوریه امروز اعلام کرد، تجاوز خیانکارانه ترکیه ناشی از زیاده خواهی و توهم تاریخ گذشته حکومت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور است.

به گفته این منبع، با وجود موج محکومیت‌های بین‌المللی، حکومت اردوغان در تجاوز آشکار علیه سوریه پافشاری دارد و با نقض همه قوانین و عرف‌ بین‌المللی مرگ و ویرانی بر جا می گذارد.

وی بار دیگر  بر مخالفت کامل سوریه با تجاوز ترکیه تاکید و آن را به شدت محکوم کرد و گفت، دمشق جامعه بین الملل را به مسئولیت پذیری و اعمال فشار بر حکومت اردوغان به منظور پایان دادن به این تجاوزگری و کنار گذاشتن سیاست های مخرب که تهدیدی برای صلح و امنیت به شمار می آید، فرامی خواند.

اردوغان هفته گذشته دستور حمله هوایی به شمال سوریه را صادر کرد و چند ساعت پس از آن نیروهای زمینی ترکیه نیز از مرز عبور کرده و وارد خاک سوریه شدند. دمشق این اقدام ترکیه را تجاوز و اشغال خاک خود برشمرده و تاکید کرد با آن مقابله می کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha