دانشگاه شهید بهشتی میزبان چهارمین کنفرانس ژئوتکنیک ایران می‌شود

تهران - ایرنا - دانشگاه شهید بهشتی میزبان چهارمین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران به مدت دو روز در ۲۸ و ۲۹ آبان ماه و نخستین کنگره ایرانی روان شناسی مثبت در آذرماه می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، دو سری ابتدایی کنفرانس های انجمن ژئوتکنیک ایران در اردبیل (با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی)   و کرمانشاه (با همکاری دانشگاه رازی کرمانشاه) برگزار شده است.

 سال گذشته نیز دانشگاه تهران میزبان سومین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران بود، اما امسال پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی به همراه انجمن ژئوتکنیک ایران افتخار میزبانی "چهارمین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران" را برعهده دارند.

این کنفرانس سالانه بصورت منظم با دیدگاه علمی و با محوریت مسائل و مشکلات حرفه ژئوتکنیک  برگزار می‌شود.

اساتید دانشگاه‌ها، کارشناسان سازمان‌ها، نخبگان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و صاحبان صنعت مخاطبان اصلی این کنفرانس هستند، چراکه در این همایش دو روزه فرصت مناسبی برای تبادل اطلاعات و ارتباط نزدیک صنعت و دانشگاه فراهم می‌شود.

روشهای عددی در مهندسی ژئوتکنیک، بهسازی خاک، زمین شناسی مهندسی و زمین گرمایی، ‌ گودبرداری‌ها و پایدار سازی و مطالعات موردی و پایش ژئوتکنیکی سازه‌های مهندسی از محورهای اصلی این کنفرانس است.

همچنین نقش مهندسی ژئوتکنیک در توسعه پایدار، اندرکنش خاک و سازی، ژئوتکنیک زیست محیطی، مهندسی ارزش در ژئوتکنیک و دستاوردهای جدید در آزمایش‌های خاک و سنگ از دیگر محورهای این همایش اعلام شده است.

برگزاری نخستین کنگره ایرانی روان شناسی مثبت

نخستین کنگره ایرانی روان شناسی مثبت و اولین جشنواره دستاوردهای روان شناسی مثبت، در تاریخ نوزدهم تا بیست و یکم آذر ماه ۱۳۹۸ به همت انجمن روان شناسی بالینی کودک ونوجوان ایران و انجمن علمی روان شناسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

مقالات منتخب بخش در کتابچه کنگره، فصلنامه علمی پژوهشی معتبر به چاپ و در  پایگاه های معتبر داخلی نمایه می شوند. کنگره از امتیاز باز آموزی سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور و امتیاز انجمن بین المللی روانشناسی مثبت  برای مخاطبان برخوردار است.

 در بخش علمی پذیرش مقالات به صورت پژوهشی و مروری  به دو صورت سخنرانی و پوستر و در سطح جشنواره آثار دریافتی شامل فیلم های کوتاه و مستند، عکس، کتب تالیفی و ترجمه، پایان نامه ها و رساله های دانشجویی، طرح های پژوهشی کاربردی، بسته های آموزشی و مداخلاتی تهیه شده، بازی ها، نرم افزارها و سیاهه ها و پرسشنامه های تهیه یا هنجار سازی شده با محوریت روانشناسی مثبت است.

آثار بطور معمول بر اساس اصولی از قبیل: نیاز سنجی، کاربردی بودن، روزآمدی، بومی سازی، خلاقیت و نوآوری مورد داوری قرار می گیرد.

کنگره در دو روز  ۱۹ و ۲۰ آذرماه ۱۳۹۸ برگزار  و مقالات منتخب به صورت سخنرانی  و مابقی به صورت پوستر ارائه می شود. در طول کنگره به تناسب محوری پنل های تخصصی با حضور اساتید مطرح در این حیطه و سخنرانی های روانشناسان خارج از ایران از طریق ویدئو اسکایپ صورت می‌گیرد. .

 در طول برگزاری کنگره جشنواره دستاوردهای این حوزه به صورت نمایشگاهی برپا است و در روز سوم کارگاه های آموزشی نیز برای علاقمندان در محل دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود. در انتهای روز دوم و در اختتامیه به مقالات برگزیده در دو بخش سخنرانی و پوستر  و آثار برگزیده جشنواره لوح تقدیر، تندیس و هدایای نفیس اهدا می‌شود.

بسط و توسعه مفاهیم روان شناسی مثبت در جامعه ایرانی و  زمینه سازی در جهت روان شناسی مثبت  بومی و افزایش سطح آگاهی عمومی دستگاه های اجرایی، قانون گذاری و سازمان های دولتی و خصوصی و  مردم در رابطه با اثرات  علمی  روانشناسی مثبت در کشور از مهم ترین اهداف این کنگره معرفی شده است.

همچنین تدوین سند توسعه شادکامی و تاب آوری مردم ایران بر مبنای پژوهش های انجام شده و ارایه شده در کنگره به دولت و نهادهای تصمیم ساز نیز از دیگر اهداف این برگزاری این کنگره است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =