وزیران کشور و راه و شهرسازی از پایانه مرزی مهران بازدید کردند

ایلام - ایرنا - وزرای کشور و راه و شهرسازی روز پنجشنبه از پایانه مرزی مهران به عنوان یکی از چهار کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی بازدید کردند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به همراه رییس ستاد مرکزی اربعین، استاندار ایلام و رییس قرارگاه انتظامی اربعین از خروجی پایانه مرزی، بیمارستان‌ها و بخش‌های مختلف پایانه مرزی مهران بازدید و در جریان آخرین وضعیت تردد زائران اربعین حسینی و خدمت‌رسانی به آنها قرار گرفتند. 

وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی همچنین در ادامه حضور در مرز، از مواکب مردمی در اطراف پایانه مرزی مهران دیدن کرده و با تعدادی از موکب‌داران منطقه که در حال خدمت‌رسانی به زائران هستند دیدار و گفت و گو کردند. 

برخی از موکب‌داران از حضور صمیمی وزیران دولت تدبیر و امید در جمع خود ابراز خرسندی کردند. 

وزیران کشور و راه و شهرسازی در سفر به استان ایلام قرار است در نشست ستاد اربعین این استان شرکت و آخرین تصمیمات برای تسهیل در روند آمد و شد زائران حسینی را بررسی کنند.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام آخرین آمار تردد زائران از اول ماه صفر تا ساعت ۱۰ صبح امروز ۱۸ صفر را ۲ میلیون و ۷۰۵ هزار و ۸۷۲ نفر اعلام کرد که از این میزان تردد یک میلیون و ۷۳۳ هزار و ۱۲۳ نفر خارج و ۹۷۲ هزار و ۷۴۹ نفر نیز پس از زیارت عتبات عالیات به کشور بازگشته‌اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =