مهمترین علت تصادف در سفرهای اربعین خستگی و خواب آلودگی است

تهران- ایرنا- معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: مهمترین علت تصادفات رانندگی در ایام سفرهای اربعین خستگی و خواب آلودگی است.

به گزارش روز پنجشنبه پلیس راهور، سرهنگ عین اله جهانی افزود: تحلیل و بررسی تصادفات جاده‌ای در ایام سفرهای اربعین بیانگر آن است که حدود ۶۵درصد تصادفات ریشه در رانندگی در حالت خستگی و خواب‌آلودگی دارد.
وی ادامه داد: رانندگانی که از مسیر خارج شده و خودروی آنها واژگون می شود یا خودروهایی که در جاده‌های دوطرفه با انحراف و تجاوز از خط وسط راه با خودروهای مسیر مخالف تصادف رخ به رخ ایجاد می کنند، بسیار هولناک است و بیشترین جرحی ها و فوتی ها نیز حاصل این گونه برخوردهاست.
سرهنگ جهانی اظهار داشت: همه این اتفاق ها به دلیل رانندگی در حالت خستگی و خواب‌آلودگی است؛ مقررات، تجربه و منطق حکم می کنند که نباید راننده پشت فرمان خسته و خواب‌آلود باشد بلکه باید هوشیار و با آرامش کامل به رانندگی بپردازد.
معاون پلیس راهور ناجا خاطرشان کرد: برای اینکه سالم بمانیم و به زندگی و سلامت جسمی و روانی دیگران نیز آسیب نزنیم، باید استراحت و خواب کافی قبل از رانندگی داشته باشیم و در طول مسیر رانندگی نیز استراحت های کوتاه (هر دو ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه) در برنامه رانندگی مسافران قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =