مشکل امنیتی در مرزهای کشور گزارش نشد

آبادان - ایرنا - رئیس ستاد مرکزی اربعین و معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه تا این لحظه هیچ مشکل امنیتی در مرزهای کشور گزارش نشده است گفت: برآورد امنیتی و انتظامی استان خوزستان خیلی خوب و کارگشا بوده و از تمام موکب‌ها مراقبت شبانه روزی می‌شود.

به گزارش ایرنا حسین ذوالفقاری روز پنجشنبه در نشست ستاد اربعین خرمشهر با حضور وزیر کشور با بیان اینکه هماهنگی اربعین در منطقه مرزی و استانی  بهتر از سال های پیش بود، گفت: در اربعین امسال سطح هماهنگی ملی، عملیاتی در نقطه صفر مرزی و استانی همه به مراتب بهتر از سالهای قبل بوده است.

وی اظهار داشت: در ستاد مرکزی اربعین خروج بیش از سه میلیون زائر حسینی از کشور پیش بینی شده بود اما در حال حاضر بیش از این تردد صورت گرفته است.

ذوالفقاری در ادامه گفت: در حوزه حمل و نقل، تغذیه، خدمات رسانی، امنیتی، ترافیکی هیچ مشکلی گزارش نشده و امکانات بسیاری برای حمل و نقل زائران حسینی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه برای تامین آب آشامیدنی نیز تمهیدات بسیار خوبی اندیشیده شده است گفت: با توافق به عمل آمده در نشست مشترک با وزارت کشور عراق هماهنگی خوبی برای خدمت رسانی به زائران انجام شد.

با نزدیک شدن به روز اربعین موج دوم حرکت زائران از مرزهای شلمچه و چذابه آغاز شده است.

 در مرز شلمچه ۴۰۰ موکب از میدان مقاومت تا پایانه شلمچه به زائران خدمات رسانی می کنند.

 شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =