بغداد: دمشق مسئول حفظ تمامیت ارضی سوریه است
«محمدعلی الحکیم» وزیر خارجه عراق (راست) - «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه (چپ)

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه عراق امروز (پنج شنبه) در نشست خبری مشترک با همتای فرانسوی خود در بغداد نسبت به حضور نظامی ترکیه در شمال سوریه هشدار داد و تاکید کرد که تنها دمشق مسئول حفظ تمامیت ارضی در سوریه است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «محمدعلی الحکیم»  خاطرنشان کرد که پس از حمله ترکیه به شمال سوریه بغداد تمام اقدامات امنیتی لازم را برای جلوگیری از ورود تروریست ها به خاک عراق، اتخاذ کرده است.

وزیر خارجه عراق همچنین بر ضرورت کاهش تنش ها میان واشنگتن و تهران تاکید کرد.

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه نیز با اشاره به بالا بودن آمار شبه نظامیان داعشی در زندان های شمال سوریه افزود: به همکاری های خود تا حصول اطمینان از این که هیچ یک از تروریست ها بدون مجازات باقی نمانند ادامه خواهیم داد.

لودریان با اشاره به حمله نظامی ترکیه به سوریه گفت: دستاوردهایی که ما امروز علیه داعش به دست آورده ایم با حمله ترکیه به شمال سوریه در معرض تهدید قرار گرفته است.

او گفت: پاریس خواستار برگزاری هرچه سریع تر نشست ائتلاف بین المللی علیه داعش برای بحث در مورد مداخله ترکیه در شمال شرقی سوریه است.

لودریان تاکید کرد که عراق شریک اصلی ائتلاف بین المللی در مبارزه با تروریسم بوده است.

وزیر خارجه فرانسه در ادامه از ایران خواست تا به توافق هسته ای بازگردد و گفت: پاریس با دولت عراق برای کاستن از تنش های میان تهران - واشنگتن تلاش می کند.

او در عین حال افزود: از واشنگتن هم انتظار می رود برای کاهش تنش ها، تحریم ها علیه تهران را لغو کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =