المپیک ارتش های جهان با حضور ایران در چین آغاز شد

پکن- ایرنا- هفتمین دور بازی های نظامی جهان که به المپیک ارتش های جهان شهرت دارد امروز جمعه با حضور ۳۲ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در شهر ووهان مرکز استان هوبی چین آغاز شد.

به گزارش ایرنا در این دوره از بازی ها که برای نخستین بار در چین برگزار می شود ۹ هزار و ۳۰۸ ورزشکار از ۱۰۹ کشور جهان در قالب ۲۹  رشته و ۳۲۹ زیر رشته ورزشی به مدت ۱۰ روز به رقابت می پردازند.

از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز حدود ۱۰۰ ورزشکار در هشت رشته دوچرخه سواری، جهت یابی، کشتی، نجات غریق، والیبال، تیر و کمان، چتربازی و دو میدانی شرکت کرده و در این بازی ها به رقابت می پردازند.

شعار این دوره از رقابت ها که به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین برگزار می شود «افتخار نظامی و صلح جهانی» است.

این بازی ها که هر چهار سال یک بار برگزار می شوند برای نخستین بار در سال ۱۹۴۵ میلادی و در کشور ایتالیا برگزار شد آخرین دور این رقابت ها نیز در سال ۲۰۱۵ در کره جنوبی برگزار شد.

ووهان مرکز استان استان هوبی در سال ۲۰۱۵ به عنوان میزبان این بازی ها انتخاب شد مقامات چین برای برگزاری این رقابت ها ۳۱ مکان جدید تاسیس و ۱۷ مکان را نیز نوسازی و بازسازی کرده اند.

 وزیران دفاع، فرماندهان کل و وابسته های نظامی سفارت خانه های بیش از 50 کشور مختلف در چین در مراسم افتتاحیه این بازی ها شرکت دارند.

ارتش چین به این دوره از بازی های نظامی توجه زیادی دارد و بزرگترین کاروان ورزشی متشکل از 553 نفر از جمله 406 ورزشکار را به این بازی ها اعزام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =