عضویت افزون بر 24 هزارنفر در انجمن های اولیا و مربیان مدارس گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: در زمان حاضر، ۲۴ هزار و ۳۶۹ نفر در انجمن های اولیاء و مربیان مدارس استان عضو هستند.

نادر جهان آرای روز پنجشنبه به مناسبت هفته پیوند اولیاء و مربیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره چرایی تشکیل انجمن اولیاء و مربیان در مدارس اظهار داشت: این انجمن ها به منظور تقویت همکاری، مشارکت و افزایش نقش خانواده ها در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها برای تحقق اهداف مدرسه و ارتقای کیفیت فعالیت های تربیتی مدرسه در ساحت های شش گانه تربیتی و گسترش ارتباط بین خانه و مدرسه تشکیل می شود.

وی با اشاره به فعالیت های انجمن اولیاء و مربیان و جایگاه مهم و موثر آن در مدرسه افزود : انجمن اولیاء و مربیان در تعلیم و تربیت نقش مهمی دارند بنابراین تحقق اهداف انجمن مستلزم همراهی و همکاری خانه و مدرسه است که بایستی به این مهم توجه جدی شود.

جهان آرای با بیان این که انجمن اولیا و مربیان تجلی پیوندی است که برای مشارکت در امر تربیت فرزندان، بین اولیا و مربیان انجام می گیرد، خاطر نشان کرد: هفته پیوند اولیا و مربیان، بهترین و مناسب ترین فرصت برای فراهم کردن زمینه های تحقق همکاری و هم دلی میان خانه و مدرسه است.

وی با اشاره به برگزاری ۳۵ ویژه برنامه به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان در استان گیلان بیان داشت: مراسم استانی هفته پیوند اولیاء و مربیان بیست و نهم ماه جاری در خمام از توابع شهرستان رشت برگزار می شود که شش عضو شورای انجمن اولیا و مربیان استان گیلان و سه عضو برگزیده اولیا و مربیان مناطق تقدیر می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: برگزاری مسابقه های فیلم کوتاه، عکس، شعر، مقاله، داستان کوتاه، تشکیل نمایشگاههای فرهنگی و برگزاری آموزش خانواده از دیگر برنامه های آموزش و پرورش استان گیلان در هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان است.

۲۴ تا ۳۰ مهرماه هفته پیوند اولیاء و مربیان نام گرفته است، (انجمن اولیاء و مربیان ، کارکردها و نقش ها)، (انجمن اولیا و مربیان، مدرسه بدون دیوار)، (انجمن اولیاء و مربیان، تبلور آموزه های دینی)، (انجمن اولیاء و مربیان، موانع و آسیب ها)، (انجمن اولیاء و مربیان، تقویت مدرسه محوری)، (پیوند اولیاء و مربیان ، اقتصاد مدرسه و توسعه منابع) و (انجمن اولیاء و مربیان، گفتمان سازی سند تحول بنیادین) روز شمار هفته پیوند اولیاء و مربیان است.

استان گیلان دارای افزون بر پنج هزار مدرسه است که حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز در آن تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =