سوگواره عکس اربعین در بیجار به ایستگاه پایانی خود رسید

سنندج - ایرنا - سومین سوگواره عکس اربعین در بیجار با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

سومین سوگواره عکس اربعین در بیجار در ۲ بخش عکاسی حرفه‌ای و عکاسی با تلفن همراه برگزار شد و روز پنجشنبه در اختتامیه آن ژاله بهرامی از سقز، ابراهیم علی پور از بانه و محمود زمانی بیجار به عنوان نفرات اول تا سوم بخش عکاسی حرفه‌ای آن معرفی شدند.

نفرات برتر اول تا دوم عکاسی با تلفن همراه نیز امیر محمدی از بانه و علی‌اکبر عرب‌زاده از بیجار معرفی شدند و حسن احمدی و عطیه علی‌حسینی از بیجار نیز به صورت مشترک مقاوم سوم را کسب کردند.

معاون هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این اختتامیه گفت: بیش از ۸۰۰ اثر به این سوگواره ارسال شده که از این تعداد ۵۳۸ اثر مورد داوری قرار گرفته است.

سامان احمدی اظهار داشت: از تعداد ۵۳۸ اثر راه یافته، ۴۵ اثر در ۲ بخش عکاسی حرفه ای و تلفن همراه منتخب و مورد تقدیر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بیجار شهر علم و عرفان است، سرداران شهید این دیار، نمونه های بارز اخلاص و عرفان هستند گفت: هنرمندان و عکاسان حرفه ای در این شهرستان زندگی می‌کنند که می توانند با چنین برنامه‌ها و آیین‌هایی، از ظرفیت های آنان استفاده کرد.

وی یا آور شد: هدف از این سوگواره شناسایی تیم عکاسان حرفه ای در استان است و در سال آینده می توان با حمایت از منتخبین این سوگواره، چهارمین سوگواره عکس اربعین حسینی را کشوری در بیجار برگزار کرد.

هنرمندان فرهنگ عاشورا را با زبان هنر منتقل به نسل های آینده منتقل کنند

فرماندار بیجار نیز در این اختتامیه ، قیام عاشورا را عظیم ترین حماسه تاریخ بشریت اعلام کرد و گفت: هنرمندان فرهنگ عاشورا را با زبان هنر منتقل به نسل های آینده منتقل کنند.
 
علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه هنر همواره در توسعه جوامع در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نقش تاثیرگذاری داشته است، اظهار داشت: بر همین اساس لازم است از این ظرفیت برای توسعه و بالندگی بهره گرفت.

وی قیام عاشورا را عظیم ترین حماسه تاریخ بشریت اعلام کرد و افزود: اباعبدالله الحسین (ع) قیام عاشورا را خالصانه، عاشقانه، آزادی خواهانه خلق نمود و امروز نه تنها سرنوشت مسلمین را تغییر داد بلکه الگوی برای بشریت است و همه مسلمانان از حماسه حسینی درس آزادگی، رشادت، فداکاری و ایثار می گیرند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =