یکصد اثر به مرحله پایانی دوسالانه داستان کوتاه نارنج راه خواهند یافت

شیراز-ایرنا- دبیر هفتمین دوسالانه‌ داستان کوتاه نارنج گفت: از میان یک هزار و ۶۳۰ داستان،یکصد اثر به مرحله‌ نهایی این دوسالانه راه پیدا خواهند کرد.

محمد بادپر افزود: اسامی راه‌یافتگان به مرحله‌ نهایی هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج اول آبان‌ ۹۸ منتشر می‌شود.

وی اظهار کرد: داوری مرحله اولیه‌ این دوسالانه که با حضور گروهی از نویسندگان جوان و صاحب‌کتاب کشور انجام می‌شود چند روز دیگر به پایان خواهد رسید.

بادپر ابراز کرد: اسامی برگزیدگان اول تا سوم و همچنین نفرات تقدیری در روز اختتامیه (اواخر آذر  ۹۸) اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: در این دوره نیز علاوه بر شرکت نویسندگانی از تمام استان‌های کشور، نویسندگان فارسی‌زبان مقیم در ۱۵ کشور افغانستان، امارات متحده‌ عربی، قطر، ترکیه، هلند، بلژیک، سوئد، اتریش، مالزی، انگلیس، آلمان، ایتالیا، چک، کانادا و آمریکا نیز برای ما داستان ارسال کرده‌اند.

دبیر هفتمین دوسالانه‌ داستان کوتاه نارنج گفت: مستقل بودن و سلامت دوسالانه‌ داستان کوتاه نارنج یکی از دلایل اصلی استقبال نویسندگان از این جایزه‌ ادبی است.

وی اظهار کرد: از اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و اداره‌ فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی و همچنین سایر مسئولین و ارگان‌های دولتی شهرستان جهرم سپاسگزاریم و امیدواریم با کمک آنها برای تأمین هزینه‌های این جایزه ادبی، امسال نیز اختتامیه‌ی باشکوهی برگزار کنیم.

دوسالانه‌ داستان کوتاه نارنج برای نخستین بار در سال ۱۳۸۶ به همت کارگاه داستان باران، انجمن اهل قلم و حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم استان فارس برگزار شد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط