۲۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83521152
۰ نفر

برچسب‌ها

صادرات شکر هند به ایران افزایش یافت

دهلی نو-ایرنا- پس از موافقت دولت هند برای ارائه کمک مالی به تولیدکنندگان شکر، شرکت های تولید شکر هند صادرات این محصول به ایران را افزایش دادند.

نشریه "بیزینس استاندارد" روز پنجشنبه نوشت: منابع تجاری هندی اعلام کردند که شرکت های هندی برای دوره اکتبر تا دسامبر برای صادرات ۳۵۰ هزار تن (۳۰۲ دلار در هر تن) با واردکنندگان ایرانی قرارداد بسته اند.

رانیل شیخ رییس شرکت "میر" گفت: شرکت های تولیدکننده شرکت در ایالت اوتار پرادش در حال فروش شکر به ایران با استفاده از ارز روپیه هستند.

به گفته مقامات هندی، دولت این کشور یک یارانه ۱۴۶.۷ دلاری در هر تن شکر در اختیار این صادرکنندگان این محصول قرار می دهد تا شرکت های هندی بتوانند صادرات شرکت خود را افزایش داده و انبارهای خود را برای فصل تازه برداشت شکر سفید آماده کنند.

انتظار می رود که شرکت های هندی حدود ۴ میلیون تن شکر سفید در سال جاری صادر کنند.

مکانیسم روپیه-ریال میان هند و ایران در سال  ۲۰۱۲ میلادی پس از تحریم های اقتصادی غرب علیه ایران  ایجاد شد. بر اساس این توافق، ۴۵ درصد از پول نفت ایران به صورت روپیه در حساب بانک یوکو قرار می گرفت و ایران با استفاده از آن اقدام به خرید کالاهای هندی می کرد.

ایران معمولا از برزیل شکر خریداری می کند. برزیل بزرگ ترین تولیدکننده شکر در جهان است.

هند که دومین تولیدکننده بزرگ شکر در جهان است با صادرات این محصول به ایران خواهد توانست کسری تجاری خود با ایران را کاهش دهد.

تجارت دوجانبه میان هند و ایران در سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به ۱۳.۸ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۲.۹ میلیارد دلار در سال مالی پیش از آن افزایش یافت. با این حال ارزش صادرات هند به ایران تنها ۲.۶۵ میلیارد دلار است در حالی که واردات این کشور از ایران ۱۱.۱۱ میلیارد دلار است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =