۲۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۳
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83521146
۰ نفر

برچسب‌ها

تجهیزات مرکز جامع سرطان همدان تهیه شد

همدان - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تمام دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز مرکز جامع سرطان با مشارکت خانواده خیراندیش مرحوم فرشچیان تهیه شده است.

رشید حیدری‌مقدم روز پنجشنبه در نشست اعضای اقتصاد مقاومتی همدان افزود: مرکز جامع سرطان همدان به عنوان مرکزی جامع در غرب کشور با پیشرفت فیزیکی مطلوبی در حال ساخت است.

وی پیش بینی کرد: مرکز جامع سرطان همدان خردادماه سال ۱۳۹۹ بهره‌برداری شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به سهمیه همدان از آمبولانس‌های فوق مجهز وزارت بهداشت، اظهار داشت: تاکنون ۶۲ دستگاه آمبولانس اسپرینتر از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کردیم.

حیدری‌مقدم تاکید کرد: این آمبولانس‌ها مجهز به تمام تجهیزات لازم در اتاق ICU است و تمام امکانات لازم برای انتقال بیماران از مکانی به مکان دیگر را دارد.

وی با اشاره به حضور میلیونی ایرانیان در مراسم عزاداری اربعین حسینی، عنوان کرد: تیم‌های پزشکی همدان در تمام جاده‌ها و موکب‌های استان و منتهی به مرزهای غربی کشور حضور فعال داشته‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بخش عمده‌ای از خدمات پزشکی در مرز مهران توسط تیم‌های پزشکی همدان ارائه شد و بیشتر مصدومانی که در ایلام امکان درمان نداشتند از طریق اورژانس زمینی و هوایی به مراکز درمانی همدان منتقل شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان نیز در این نشست گفت: در تابستان ۹۷ نرخ بیکاری همدان ۶.۵ درصد بود و تابستان امسال این نرخ به ۵.۳ درصد کاهش یافت.

احمد توصیفیان افزود: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، استان همدان در تابستان امسال پس از زنجان، رتبه دوم کمترین نرخ بیکاری را در کشور به خود اختصاص داد.

وی اظهار داشت: نرخ مشارکت اقتصادی همدان در تابستان امسال ۴۷.۵ درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =