۶۰ هزار حافظ قرآن‌کریم در سیستان و بلوچستان تربیت شد

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت:این نهاد از سال ۹۰ تاکنون موفق به تربیت ۶۰ هزار حافظ و قاری قرآن‌کریم شده است.

مرتضی کوچکی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح تربیت حافظان قرآن‌کریم از سوی اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در راستای بیانات رهبر معظم‌انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ تا ۱۵میلیون حافظ قرآنکریم به اجرا در آمده است.
وی افزود: اقداماتی مانند بیمه مربیان شاغل در طرح، حمایت مادی و معنوی از مربیان و متربیان، برگزاری دوره‌های تکمیلی مربیگری روخوانی، تجوید و حفظ قرآن‌کریم، برگزاری آزمون‌های شفاهی و کتبی حفظ و تفسیر قرآن‌کریم و همچنین برگزاری رقابت‌های قرآنی از جمله برنامه‌های جانبی این طرح در سیستان و بلوچستان بوده است.

 رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با اربعین حسینی ۳۴ قاری نوجوان و جوان تربیت شده استان در زائر سرای امام رضا(ع) اقدام به برگزاری محافل انس با قرآن‌کریم برای زوار پاکستانی می‌کنند.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی بحساب میآید به طوریکه علاقه‌مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می‌زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری فرایض و مسایل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می‌برند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =